Гройсман про припинення фінансування Євросоюзом модернізації українського кордону: ДФС не впоралася з повноцінною реалізацією проектів

Гройсман: Немає жодних загроз для спільних проектів у подальшому
Фото: kmu.gov.ua

Новий в.о. керівника Державної фіскальної служби Мирослав Продан "намагався врятувати ситуацію" з припиненням фінансування Євросоюзом модернізації українського кордону, але "було досить пізно". Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Припинення фінансування Європейським союзом модернізації і будівництва прикордонних контрольно-пропускних пунктів (КПП) на кордоні з Україною не вплине на інші спільні проекти з ЄС. Про це в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Немає жодних загроз для спільних проектів у подальшому. Це питання про проект, який був із 2007-го до 2013 року. Потім була спроба його продовжити у 2014–2015 роках силами ДФС (Державна фіскальна служба. – "ГОРДОН"). ДФС не впоралася з повноцінною реалізацією цих проектів. Уже було, напевно, занадто пізно", – сказав він.

За словами прем'єр-міністра, новий в.о. голови ДФС Мирослав Продан "намагався врятувати ситуацію, але це вже теж було досить пізно".

"Ми продовжимо розвивати нашу прикордонну інфраструктуру. Будемо говорити з Європейським союзом, щоб не продовжувати стару програму, а почати, може, нову програму підтримки", – заявив Гройсман.

Він наголосив, що з окремими країнами ЄС, зокрема з Угорщиною і Польщею, кордон облаштовують на підставі двосторонніх договорів.

20 лютого Reuters із посиланням на джерела в ЄС повідомило про намір Євросоюзу закрити проект, на який із 2014 року виділили $36 млн. До кінця 2017 року будівельні роботи в жодному із шести КПП не було завершено. Проект нібито закрили після низки зволікань, помилок і перевитрати коштів за участю українських чиновників і підрядників.

20 лютого у ДФС інформації не підтвердили.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив 21 лютого, що такою ситуацією Україна "сама себе дискредитує".

Євросоюз підтвердив інформацію про закриття проекту 22 лютого.

11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною і Європейським союзом. Для вільних поїздок за кордон потрібен біометричний паспорт.