Геращенко відповіла, чи планує "Євросолідарність" брати Разумкова до своєї команди

Разумков (на фото) так само відповідальний за список "Слуги народу", як і Зеленський, зазначила Геращенко
Фото: Андрей Нестеренко / rada.gov.ua
"Європейська солідарність" – єдина парламентська фракція, яка не голосувала за відставку Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради, він давав змогу парламенту залишатися незалежним. Про це в інтерв'ю Суспільному, опублікованому 4 листопада, сказала співголова фракції "Європейська солідарність", нардепка Ірина Геращенко.

Після відставки Разумков сидить позаду "Євросолідарності" у парламенті. Журналістка зауважила, що нардеп – безпосередній сусід фракції по кріслах, і запитала, чи не планує політсила з ним якось об'єднуватись, брати у свою команду, якщо Разумков цього захоче.

"Перше – ми єдина команда, яка не голосувала за призначення пана Разумкова, тому що ми одразу заявили, що переходимо в опозицію до [президента Володимира] Зеленського... І я нагадаю, що Дмитро Разумков – це той політик, який усю цю "зелену компашку" привів у парламент. Як перший номер списку. Він несе таку ж відповідальність, як і Зеленський, за цей список", – відповіла Геращенко.

Водночас нардепка нагадала, що "Євросолідарність" була єдиною фракцією у Раді, яка не голосувала за його відставку.

"Тому що питання тут іде не про прізвища, а про парламентаризм. Ми категорично не погоджуємося з мотивацією, з якою зняли Разумкова. По суті, за те, що він дозволяв собі і парламенту залишатися незалежними, і ми це цінуємо в Разумкові", – зазначила Геращенко.

За її словами, "Євросолідарність" – команда зі зрозумілою правоцентричною ідеологією.

"Ми за ЄС, ми за НАТО... Позиції Дмитра в цих питаннях я не знаю. Тому, чесно кажучи, ваше питання не до нас", – резюмувала Геращенко.

Контекст:

Разумков обіймав посаду спікера Ради з 29 серпня 2019 року до 7 жовтня 2021 року. На цій посаді його замінив Руслан Стефанчук, який раніше був першим віцеспікером. Розумков у 2019 році був головою пропрезидентської партії "Слуга народу", пройшов до Ради під першим номером її виборчого списку. До участі у парламентських виборах був політтехнологом, займався бізнесом.

За відкликання Разумкова з посади спікера проголосувало 284 нардепи, до того ж 215 голосів дала фракція "Слуга народу".

У Разумкова і "Слуги народу" були розбіжності щодо низки питань, зокрема закону про олігархів. Разумков вважає, що реєстр олігархів має створювати незалежна комісія, а не Рада національної безпеки і оборони, як це передбачено у законопроєкті. Попри рішення фракції, він звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити законопроєкт, а після його ухвалення заявив про спроби фальсифікації тексту документа.

Після відкликання з посади спікера Разумков робив критичні заяви на адресу провладної команди, він вважає, що частина політиків відійшла від принципів, із якими обиралася 2019 року.

Нині Разумков є позафракційним депутатом. У "Слузі народу" обговорюють можливе позбавлення Разумкова депутатського мандата, колишній спікер вважає, що це буде незаконно.

Разумков натякнув, що створюватиме власну політичну партію. Водночас на запитання щодо президентських амбіцій він відповідає ухильно. "Я не говорив "ні", – сказав він 31 жовтня в ефірі телеканала "Україна 24".

Якщо Разумков створить свою партію і піде з нею на вибори, вона пройде до Верховної Ради, свідчать дані опитування, проведеного з 23-го до 27 жовтня Центром Разумкова.

Партію Разумкова підтримало б 5,5% українців. "Європейська солідарність" із підтримкою 12,4% посідає друге, після "Слуги народу" (15%), місце.