"Будемо об'єднуватися". Разумков натякнув, що створюватиме політичну партію
"Будемо об'єднуватися, рухатися вперед, будемо... повертати людей – і у парламенті – до того, що є ті обіцянки, які від нас чекають люди... Сили у мене на це є, час теж є, наснага є, команда є. Сподіваюся, буде більш широка. І я все буду робити, щоб довіра людей – навіть не рейтинг, а довіра – не падала", – сказав Разумков.
У нардепа запитали, йдеться про парламентську групу чи про створення політичної сили.
"Думаю, що я знайду сили і у державі для того, щоб далі розвивати і все ж таки зробити те, що ми обіцяли людям", – відповів Разумков.
За його словами, зараз багато людей йому довіряють і підтримують його.
"Є ті, хто пішов зі мною, хто йде ще з далекого 2019 року, не змінюючи своїх позицій... Саме ми фактично створювали ту програму, з якою йшли на президентські та парламентські вибори, і люди у це повірили. Люди повірили нам, що ми будемо рухатися вперед. На жаль, сьогодні... дійсно відійшли від принципів, але не всі. Я своїм принципам залишився вірним", – резюмував Разумков.
Контекст:
Верховна Рада звільнила Разумкова з посади спікера парламенту 7 жовтня. За проголосувало 284 нардепи, 215 голосів надала фракція "Слуга народу".
8 жовтня Рада проголосувала за призначення новим головою парламенту Руслана Стефанчука, який до цього обіймав посаду першого віцеспікера.
Разумков обіймав посаду спікера Ради з 29 серпня 2019 року. Із травня до грудня 2019 року він був головою пропрезидентської партії "Слуга народу", пройшов до Ради під першим номером її виборчого списку. До участі у парламентських виборах був політтехнологом, займався бізнесом.
У фракції "Слуга народу" та Разумкова були розбіжності щодо закону про олігархів. Разумков вважає, що реєстр олігархів має створювати незалежна комісія, а не Рада національної безпеки та оборони, як це передбачено у законопроєкті. Він подавав свої правки до законопроєкту, а також звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити його, всупереч рішенню фракції. Після ухвалення законопроєкту у другому читанні Разумков заявив про спроби фальсифікації тексту документа.
В Офісі президента України ситуацію, що склалася, назвали "світоглядним конфліктом". У фракції конфлікт із Разумковим називали "складною виробничою ситуацією".
Разумков у вересні заявляв, що у парламенті є народні депутати, яких він вважає своєю командою.
Згідно з результатами опитування, проведеного з 14-го до 20 жовтня Центром Разумкова, ексспікера Ради на виборах президента готові підтримати 8,8% українців, які мають намір брати участь у голосуванні та визначилися з вибором. Разумков замкнув п'ятірку лідерів президентського рейтингу, на першому місці – чинний глава держави Володимир Зеленський (25,7%).