Геращенко заявила, що Порошенка не випустили з України до Литви на сесію Парламентської асамблеї НАТО
Порошенко – член делегації українського парламенту, яка має взяти участь у засіданні Парламентської асамблеї НАТО 28 травня. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав розпорядження про його відрядження, але у пункті пропуску "без пояснення причин" Порошенку увечері в п'ятницю відмовили у виїзді за кордон, пише Геращенко.
Прикордонники на пункті пропуску "Рава Руська" "несли якусь нісенітницю про "підроблене чи скасоване розпорядження", хоча решту депутатів "випускають з країни без жодних проблем", заявила нардепка.
"Керівництво фракції ЄС увесь вечір намагалося зв'язатися з головою ВР, аби зрозуміти, що відбувається, однак він не вийшов на контакт. Хоч мав би захищати парламентаризм і демократію, а не толерувати подвійні стандарти щодо депутатів. Чорні списки відтепер є не лише у так званому "Єдиному марафоні", але й на кордоні. Сегрегація депутатів уже давно відбувається за партійною приналежністю, але подібне зухвальство ми бачимо вперше, і це повертає країну в часи [експрезидента України Віктора] Януковича. "Європейська солідарність" розцінює цю провокацію як замовлення влади, що продовжує війну з Порошенком, замість того, щоб зосередитися на війні з [президентом РФ Володимиром] Путіним і Росією. Це не просто підрив задекларованої єдності, а повна її руйнація. Це дріб'язкова і негідна політика", – заявила Геращенко.
Порошенко також мав виступити на саміті Європейської народної партії у Нідерландах. Згідно з анонсом на сайті "Євросолідарності", поїздка у Європу мала тривати щонайменше до 1 червня.
У Держприкордонслужбі "Українській правді" повідомили, що Порошенко був на пункті пропуску приблизно о 23.45.
Контекст:
Виїзд для українців віком від 18 до 60 років заборонено через воєнний стан. Є кілька винятків з цього правила, зокрема відрядження.
Порошенко фігурує у низці кримінальних проваджень. За словами самого політика, їх було 130, частину вже закрили.