Геращенко звинуватив Порошенка в організації заворушень біля Офісу президента
Заступник глави МВС України Антон Геращенко вважає, що нардеп від "Європейської солідарності" Петро Порошенко більше за всіх наразі зацікавлений, щоб у країні "була смута".
Заступник глави МВС України Антон Геращенко 25 лютого в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" звинуватив нардепа від "Європейської солідарності" Петра Порошенка в організації заворушень біля Офісу президента, які відбулися під час акції на підтримку активіста Сергія Стерненка.
"Я прямо говорю: я вважаю, що пан Петро Олексійович Порошенко зараз найбільше зацікавлений у тому, щоб у нашій країні була смута для того, щоб знову роздмухувати ненависть, як він це робив багато разів", – заявив Геращенко.
За його словами, правоохоронці не мали із собою гумових кийків, тому що "той, хто управляє за лаштунками цими акціями, заплатив би величезні гроші, щоб поліцейські побили хоча б одну особу".
"Те, що відбулося під Офісом президента, – це була вакханалія, насильство, спрямоване лише на одне – той, хто задумував цю акцію, він мріяв про те, що поліцейські будуть бити у відповідь мітингувальників, щоб знову вилізти, як 1 грудня 2013 року, на бульдозер і почати нову президентську кампанію", – вважає заступник глави МВС.
За його словами, унаслідок заворушень постраждало три десятки поліцейських, водночас серйозних ушкоджень ніхто з них не дістав.
23 лютого Стерненка визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Активісту інкримінували ч. 2 ст. 146 (викрадення людини), ч. 2 ст. 187 (розбій), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав й інший фігурант справи, активіст Руслан Демчук.
Суд постановив заарештувати активістів у залі суду. Рішення суду присутні на засіданні зустріли криками "Ганьба!".
Справу, у якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Демчука та Стерненка заарештовували, але згодом випускали під заставу.
Стерненко заперечує причетність до інциденту. Активіст писав у Facebook 17 лютого 2021 року що єдиний доказ у справі – свідчення Щербича. За даними прокуратури, у справі фігурують також протоколи огляду місця події та судові експертизи. Захист Стерненка наполягав, що їх провели із численними порушеннями. Зокрема, до ситуації та обставин події слідчі залучили свідка, імені якого не назвали й не викликали на слухання в суді, будинок Стерненка обшукували без присутності адвоката, а експертизу шумового пістолета, за словами адвокатів, провели некоректно, писав "Бабель".
Після арешту Стерненка в кількох містах України провели акції протесту, зокрема в Одесі, Житомирі та Києві під Офісом президента. На Банковій протести закінчилися зіткненнями з правоохоронцями. Поліція затримала 17 учасників протесту, щонайменше сімох людей було травмовано. Опіки очей дістали 27 поліцейських і нацгвардійців.