Герасимов: Насамперед своє бачення врегулювання проблеми поширення брехні мають подати самі журналісти

Герасимов: Події в інформаційному полі останніми днями оголили гостру необхідність підвищення ефективності нашої протидії поширенню неправдивої інформації у ЗМІ
Фото: solydarnist.org

Досвід останніх днів показує, що жертвами фейків стають не тільки звичайні громадяни, але і співробітники шанованих видань, заявив голова фракції Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов.

Журналісти мають представити своє бачення врегулювання проблеми поширення фейків, сказав голова фракції Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов під час ранкового засідання Верховної Ради, передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

"Події в інформаційному полі останніми днями оголили гостру необхідність підвищення ефективності нашої протидії поширенню неправдивої інформації у ЗМІ. Зараз увесь прогресивний світ приділяє особливу увагу цьому питанню. Франція, Німеччина, інші країни світу створюють законодавчу базу для боротьби з розповсюдженням брехні за допомогою медіа. Фракція партії "Блок Петра Порошенка" закликає комітет із питань свободи слова та інформаційної політики створити робочу групу для розроблення відповідного документа. Насамперед своє бачення врегулювання проблеми поширення брехні мають подати самі журналісти, адже, як показує досвід останніх днів, жертвами фейків стають не тільки звичайні громадяни, але і співробітники поважних видань", – зазначив він.

Герасимов закликав представників ЗМІ, громадськості та експертного середовища долучитися до роботи над цим законопроектом.

13 січня телеканал "Руставі 2" опублікував датовані 3 лютого 2007 року нібито копії звернень до ФСБ тодішнього нардепа Петра Порошенка, в яких він обіцяє не займатися "антиросійською діяльністю".

Деякі з українських ЗМІ опублікували цю інформацію. Пізніше головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва попросила вибачення у читачів за поширення непідтверджених даних.

14 січня Адміністрація Президента України Петра Порошенка назвала неправдивою інформацію про нібито листи президента до Федеральної служби безпеки Росії в 2007 році, опубліковану грузинським телеканалом "Руставі 2". Зазначали, що фейк "носить явно замовний з боку держави-агресора характер".

У БПП у відповідь ініціювали розроблення законопроекту про протидію фейкам.