Глава БЕБ заявив, що ще на стадії розроблення концепції відомства мав мету ним керувати
"Мені вже не перший раз кажуть, мовляв, було заздалегідь вирішено, що керівником будете ви. Ні, це неправда. Мені важко коментувати, я не знаю, звідки ця інформація... Я є автором концепції, яка лягла в основу закону про БЕБ. [...] Коли створював концепцію – так, 100% я мав мету керувати цим органом, оскільки розумію, як це повинно працювати", – сказав він.
Глава БЕБ припустив, що був фаворитом конкурсу тому, що у нього є "відповідний бекграунд".
"Я розумію цю модель, я можу це зробити незалежно від того, що мене критикували за те, що я, мовляв, міліціонер (20 років досвіду роботи в податковій міліції) і не можу адаптуватися до нових викликів", – пояснив Мельник.
За його словами, досвід роботи в податковій міліції – не недолік, як вважає дехто.
"Я бачу, що це перевага – знаю, як упроваджувати зміни не за документами чи зі ЗМІ, а з розуміння того, що всередині", – заявив Мельник.
Контекст:
До призначення главою Бюро економічної безпеки Мельник очолював Державну фіскальну службу.
Закон про створення БЕБ Верховна Рада ухвалила у другому читанні 28 січня. Президент України Володимир Зеленський підписав його 22 березня.
У законі йдеться, що БЕБ – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати і розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їхньому вчиненню. Бюро отримає відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції. Роботу БЕБ безпосередньо координуватиме Кабмін.
Уряд на засіданні 12 травня ухвалив постанову про створення БЕБ.
У новому відомстві працюватиме 4 тис. осіб, його директора обрали на відкритому конкурсі. На конкурс заявки подало 59 учасників, допустили 48. У заключний етап конкурсу потрапили три кандидати: Мельник; член ради Нацбанку України, екснардеп від Партії регіонів Василь Горбаль і прокурор Офісу генпрокурора Аттіла Ковчі. Мельник виграв конкурс, його призначили на посаду глави Бюро економічної безпеки 20 серпня.
Згідно із законом, роботу бюро мають запустити, а ДФС ліквідувати до 25 вересня, але Мельник говорив, що зробити це не встигнуть.