Глава Єврокомісії прибула до Києва для обговорення євроінтеграції України

Фон дер Ляєн прибула, щоб обговорити успіхи України щодо євроінтеграції
Фото: EPA
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн прибула з візитом до Києва. Про це вона повідомила у своєму Twitter.

"Чудово знову опинитися в Києві. Із президентом України Володимиром Зеленським я підіб'ю підсумки спільної роботи, необхідної для відновлення, та прогресу, досягнутого Україною на її європейському шляху. Європа з вами", – написала вона.

З огляду на знімок, фон дер Ляєн у столиці зустрілася з віцепрем'єр-міністеркою України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною.

Контекст:

28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Євросоюзу. Зеленський заявляв, що в умовах, які склалися, розраховує на приєднання до блоку за спеціальною процедурою.

Європейський парламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС. Згодом відбувся неформальний саміт лідерів ЄС, на якому ухвалили рішення, яке, як вважають у МЗС України, свідчить про те, що Україна буде членом ЄС.

Опитувальник, необхідний для визначення готовності держави, яка подала заявку на членство в ЄС, розпочинати переговори про вступ, Зеленському під час візиту до Києва 8 квітня передала фон дер Ляєн. За 10 днів Україна передала відповіді на першу частину опитувальника. 9 травня Зеленський повідомив, що Україна підготувала другу частину.

Засідання Європейської ради, на якому ухвалюватимуть рішення про статус України, відбудеться у червні. Україна розраховує дістати позитивну відповідь щодо статусу кандидата у члени ЄС, зазначив президент.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що не знає жодної країни, яка відкрито виступала б проти надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Проте джерела "Європейської правди" кажуть, що Франція, Нідерланди й Австрія є противниками надання Україні статусу кандидата.

Верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вважає, що Єврокомісія підготує висновок для Європейської ради за заявкою України "дуже швидко".