Глава Пентагону заявив, що сценарій нещодавніх кібератак проти України взято з російських методичок
За словами Остіна, розвідувальна спільнота "й далі оцінює, що там сталося", але "це сценарій", узятий із російських методичок.
"Ви знаєте, перед будь-якою атакою ми очікуємо побачити кібератаки, дії під чужим прапором, посилення риторики в інформаційному просторі, і ми починаємо бачити дедалі більше цього", – додав він.
Контекст:
15 лютого стало відомо, що в роботі банківських сервісів "ПриватБанку" та "Ощадбанку", а також сайтів Міноборони і ЗСУ фіксували збої. Як пізніше повідомили у Держспецзв'язку, їх причиною стала потужна DDoS-атака.
Співзасновник Monobank Олег Гороховський повідомив, що атаки зазнали майже всі українські банки.
Станом на 19.30 роботу банківських сервісів було відновлено, але після 20.00 атаки зазнав портал держпослуг "Дія". Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що атака почалася з Росії та Китаю, а коли її "відбили", повернулася із Чехії та Узбекистану. За словами віцепрем'єра, для користувачів "Дії" атака була непомітною.
Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом DDoS-атак за ст. 361 (несанкціоноване втручання у роботу автоматизованих систем) та ст. 363-1 (умисне масове поширення повідомлень електрозв'язку, що призвело до порушення роботи автоматизованих систем) Кримінального кодексу України.
У Міноборони 16 лютого повідомили, що сайт відомства зазнав безпрецедентної DoS-атаки.
Федоров на брифінгу повідомив, що DDoS-атака 15 лютого була найбільшою в історії України, але сайти швидко відновили роботу. Він також зазначив, що вартість її проведення може сягати мільйонів доларів.
Заступник голови Держспецзв'язку Віктор Жора розповів, що атаки тривали і 16 лютого.
У СБУ зазначили, що між кібератакою на українські урядові сайти, яка сталася 13–14 січня, і DDoS-атакою на сайти та українські банки, яка розпочалася 15 лютого, є схожість. Також у них проглядається слід іноземних спецслужб.
Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив 16 лютого, що Росія не причетна до кібератак на українські ресурси.