Голова "Слуги народу" Шуляк, яка проштовхувала законопроєкт №5655 про містобудівну реформу, підставила президента – екснардеп

Олександр Черненко: Учора у Верховній Раді протягнули скандальний закон №5655 про реформу містобудування. Як його встигли охрестити у народі "закон про містоґвалтування"
Фото: Олександр Черненко / Facebook

Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, яка активно лобіювала скандальний законопроєкт №5655 про реформу містобудування, підставила президента, оскільки цього закону, ухваленого у другому читанні 13 грудня, зовсім не сприймає суспільство. Із такою заявою у своєму Facebook виступив народний депутат VIII скликання, ексголова комітету виборців України Олександр Черненко.

"Вчора у Верховній Раді було протягнуто скандальний закон №5655 про реформу містобудування. Як його встигли охрестити в народі, "закон про містоґвалтування". За повідомленням руху "Чесно", "слуги" провели це рішення завдяки [членам депутатської групи "Платформа за життя та мир"] Нестору Шуфричу й Олександру Качному, які фігурують у реєстрі держзрадників руху "Чесно", та іншим нардепам, обраним від проросійської партії ОПЗЖ. Голова "Слуги народу" Олена Шуляк із першого дня активно топила за №5655, бо відомо, що вона має інтереси у будівельній сфері, і тому пішла на колаборацію з ОПЗЖ", – заявив Черненко.

Екснардеп зазначив, що проти ухвалення цього закону були профільні асоціації місцевого самоврядування, мери українських міст, міжнародні партнери, громадські активісти. Черненко висловив сподівання, що президент Володимир Зеленський накладе вето на законопроєкт.

"Закон ухвалено і направлено на підпис президенту. Кажуть, що вчора в ОП були неоднозначні емоції з приводу подальшої долі ухваленого закону. Петиція до президента з вимогою накласти вето за кілька годин набрала необхідні 25 тис. підписів. Виглядає так, що Олена Шуляк жорстко підставила Зеленського з ухваленням №5655. Якою б не була її логіка в розповідях президенту про необхідність закону, вона розбивається об повне неприйняття закону суспільством, тому, я думаю, буде вето, і здається, що після вето ця законотворча авантюра не пройде безслідно і для лобістів №5655", – наголосив експерт.

Контекст:

Верховна Рада підтримала проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності" у першому читанні 1 липня 2021 року. Автори документа запропонували зміни до шести кодексів і 21 закону. Вони розраховують, що ухвалення проєкту закону не лише дасть змогу знизити корупційні ризики і підвищити публічність і прозорість у цій галузі, а й чітко визначить права, обов'язки, відповідальність учасників будівництва.

1 грудня 2022 року законопроєкт зняли з розгляду парламентом. На його доопрацюванні наполягали Асоціація міст України, мери міст, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Міністерство культури та інформполітики, Національна спілка архітекторів України.

13 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт у цілому. За нього проголосувало 228 депутатів.