Очільниці виборчкому на фейковій дільниці в Сумській області загрожує до семи років в'язниці
Фейкову дільницю створили жителі села Соснівка Сумської області, які виступали проти об'єднання територіальних громад. Вони розіслали жителям запрошення, надрукували бюлетені, у яких було зазначено лише по одній кандидатурі.
Сумська обласна прокуратура 26 жовтня повідомила про підозру так званій голові фейкової дільничної виборчої комісії в Сумській області. Про це йдеться на сайті прокуратури.
За даними слідства, 25 жовтня в селі Соснівка паралельно почали роботу дві виборчі дільниці з ідентичними номерами. Водночас одна дільниця була офіційно зареєстрована, а інша не мала жодних повноважень на місцевих виборах. Як з'ясувалося, деякі жителі села Соснівка вирішили не брати участі в добровільному об'єднанні територіальних громад. Незважаючи на це, постановою Кабінету Міністрів України село віднесли до Попівської сільської ради.
Тому місцеві жителі вирішили провести альтернативні вибори – створили комісію, розіслали жителям запрошення, надрукували й завірили печаткою два види бюлетенів, у яких пропонували громадянам обрати голову сільської ради Соснівки та депутата Соснівської сільської ради. Водночас у бюлетенях зазначили лише по одній кандидатурі. Поки роботу самопроголошеної комісії не припинили співробітники поліції, участь у голосуванні взяло приблизно 379 осіб.
Жінці, яка очолювала неофіційну дільничну виборчу комісію, інкримінують ч. 3 ст. 157 і ч. 1 ст. 353 (самовільне присвоєння повноважень голови дільничної виборчої комісії та перешкоджання законному волевиявленню) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.
Першою про діяльність фейкової дільниці повідомила керівниця правління громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська. За її словами, через цю дільницю явка у справжній була дуже низькою.
26 жовтня поліція відкрила провадження через створення фейкової дільниці.
25 жовтня на всій території України, крім анексованого Криму та окупованих районів Донецької та Луганської областей, відбулися місцеві вибори. Громадяни України обирали міських, сільських і селищних голів, а також депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад. Вибори вперше відбувалися згідно з новим Виборчим кодексом – за пропорційною системою з відкритими списками. За інформацією Центрвиборчкому України, явка становила 36,88%.