Гогілашвілі судили у Росії за кримінальною статтею – ЗМІ
У документі зазначено, що у 1996 році Гогілашвілі зі ще двома особами фабрикував векселі Північно-Кавказької залізниці та намагався їх реалізувати. Зокрема, зафіксували епізод, коли Гогілашвілі особисто намагався продати такий вексель. Обвинувачення йому висунули зокрема за ст. 147 (шахрайство) Кримінального кодексу РРФСР.
Гогілашвілі у суді провини не визнав, казав – не знав, що вексель підроблений. Продав він цінний документ нібито за порадою товариша.
У підсумку його засудили до п'яти років умовно та відпустили з-під варти у залі суду, зазначають Vesti.ua.
"Радіо Свобода" повідомило, що зверталося до міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського з питанням про судимість його заступника, відповіді не отримало. Також журналісти двічі питали про російське громадянство Гогілашвілі, але ні до звільнення чиновника, ні після не дістали відповіді.
Контекст:
10–11 грудня у ЗМІ та соцмережах з'явилося відео конфлікту за участю Гогілашвілі, який стався на одному з блокпостів у Донецькій області під час в'їзду до зони ООС. Судячи з ролика, чиновник був незадоволений вимогою правоохоронців надати документи для перевірки, а також тим, що його не впізнали в обличчя.
"У вас [у відділенні] фотографії із заступниками міністра висять чи ні? Заступник міністра з таким ...балом, як у мене, – він один усього. [...] Тепер і я тебе знаю, але тобі це приємно не буде", – звернувся Гогілашвілі до поліцейського, який сказав, що не впізнав його.
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський ініціював дисциплінарне провадження через інцидент і сказав, що запропонує Кабміну усунути свого заступника. Гогілашвілі потім заявив, що був "зайво емоційний", і перепросив за свою поведінку.
"Українська правда" 12 грудня опублікувала нове відео, в якому Гогілашвілі у грубій формі спілкується зі співробітниками поліції, які зупинили його автомобіль у Києві.
Президент України Володимир Зеленський 12 грудня попросив Монастирського та уряд "розглянути питання про звільнення" Гогілашвілі.
13 грудня Кабінет Міністрів звільнив Гогілашвілі за власним бажанням. Того самого дня він потрапив у базу "Миротворця", а також заявив, що йому "соромно за свою нестриманість, але не соромно за роботу".
Дружина Гогілашвілі Марія Левченко – помічниця Зеленського. 2020 року президент називав її серед осіб, яким довіряє, повідомляє "ВВС News Україна".
Гогілашвілі працював у міністерстві з 2019 року, займався формуванням держполітики щодо протидії наркоманії та наркозлочинності. Видання "Бабель" написало, що напередодні призначення Гогілашвілі надійшла інформація, що у МВС його призначають нібито для контролю за тодішнім міністром Арсеном Аваковим. Сам Гогілашвілі у розмові з виданням заперечував цю інформацію, але не приховував, що давно знайомий із Зеленським.
Гогілашвілі має російський паспорт, йому його видали 2003 року в Ленінському районі Ростова-на-Дону, повідомило видання "Центр журналістських розслідувань" із посиланням на дані Федеральної податкової служби РФ.