Головою апарату Ради став В'ячеслав Штучний, який уже обіймав цю посаду
Верховна Рада 4 листопада проголосувала за призначення головою апарату парламенту В'ячеслава Штучного, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
За кандидатуру Штучного проголосувало 274 народні депутати.
Народна депутатка з фракції "Голос" Соломія Бобровська, коментуючи призначення, сказала, що рік без голови апарату позначився на якості роботи парламенту та кожного окремого нардепа.
"Це відзначається і на якості, і на швидкості тих чи інших прийнятих або не прийнятих рішень", – заявила вона.
Штучний очолював апарат Ради з вересня 2019-го до липня 2020 року. Він написав заяву про звільнення у зв'язку з призначенням на іншу державну посаду.
За кілька днів після голосування в Раді за його відставку президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Штучного першим заступником голови Управління державної охорони.
Більше ніж за рік із моменту звільнення Штучного в Раді не знайшли йому заміни, апаратом тимчасово керував заступник голови апарату Михайло Теплюк.
Голова монобільшості Давид Арахамія заявляв, що це гальмувало роботу парламенту, ідеться на сайті партії.
У вересні 2021-го фракція "Слуга народу" розглянула на своєму засіданні три кандидатури на посаду голови апарату. Окрім Штучного, на цю посаду претендували депутати з фракції "Слуга народу" Олександр Копиленко та Павло Фролов.
Парламентська фракція "Слуга народу" на засіданні 1 листопада підтримала призначення на посаду голови апарату Штучного.
Контекст:
Наприкінці червня 2020 року "Українська правда" з посиланням на джерела повідомила, що амбіції тодішнього спікера парламенту Дмитра Разумкова "не дають спокою" Офісу президента. Тому, щоб контролювати його дії, Банкова нібито призначила у Верховній Раді "наглядача", ним став Штучний. Разумков збирався звільнити голову апарату, але оточення президента заступилося за нього, писало видання.
Разумков в інтерв'ю "Українській правді" у вересні 2021 року говорив, що в УДО Штучний ефективніший і до Ради йому повертатися не варто. "В’ячеслав Васильович захотів повернутися в УДО, він туди пішов, [...] продовжує там працювати. Трохи тут покерував, пішов туди. Просто якісні кадри ми ж не можемо лише в себе тримати. Ми віддаємо їх в інші державні установи. Я думаю, що це було правильне рішення і для нього, і для апарату Верховної Ради, і для мене як голови Верховної Ради", – казав тепер ексспікер.