Голову забороненої ОПЗЖ Бойка помітили у Карлових Варах. У нього "відпустка за власний рахунок", повідомив спікер

Бойко на запитання журналістів не відповів
Фото: Схеми / Telegram
Співзасновника забороненої партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Юрія Бойка помітили у чеському місті Карлові Вари. Його фото на курорті опублікували в Telegram "Схеми" (проєкт "Радіо Свобода").

За даними журналістів, 63-річного Бойка помітили у Карлових Варах 25 серпня. "Схеми" намагалися з'ясувати, якою є мета поїздки нардепа і чи пов'язана вона з виконанням депутатських обов'язків.

"Його речник відповів "Схемам", що Бойко взяв відпустку за власний рахунок із 22-го до 29 серпня, а у Карлових Варах перебуває на лікуванні", – ідеться у повідомленні.

У месенджері WhatsApp кореспонденти надіслали Бойку кілька запитань: чим він та його однопартійці допомагають Україні у боротьбі з російською агресією, а також – чи відчувають вони особисту, політичну та моральну відповідальність за поширення проросійських та антизахідних настроїв в Україні.

Бойко прочитав їх, але залишив без відповіді, зазначають "Схеми".

16 серпня на YouTube-каналі видання "Українська правда" вийшов фільм-розслідування "Батальйон Монако" про українських "VIP-біженців" на Лазурному узбережжі.

Автор розслідування, журналіст Михайло Ткач, розповів про "непристойно велику кількість" українських "VIP-біженців" на середземноморських курортах Монако та Франції. В опублікованому відеоматеріалі фігурує низка відомих українських бізнесменів, політиків та членів їхніх сімей. 17 серпня ДБР повідомило про початок досудового розслідування за фактами, опублікованими у журналістському розслідуванні. Згодом ЗМІ опублікували список фігурантів розслідування, Бойка в ньому не згадували.

Контекст:

Бойко з Віктором Медведчуком і Вадимом Рабіновичем були засновниками ОПЗЖ.

20 березня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо припинення діяльності низки політичних партій, серед яких і ОПЗЖ. Згідно з указом, діяльність цих партій припиняють на час воєнного стану з урахуванням прямої воєнної агресії з боку Росії. Водночас у документі зазначають, що за цими партіями помітили антиукраїнську діяльність, пропаганду війни, сепаратизм, колабораціонізм.

14 квітня РНБО вирішила зупинити діяльність партії та фракції ОПЗЖ у Раді. Після цього в ОПЗЖ також заявили про зупинення своєї діяльності в Україні через те, що політсилу "створювали як партію миру, але миру наразі немає".

12 травня фракція ОПЗЖ офіційно припинила існування у Верховній Раді.

У середині липня "Опозиційна платформа – За життя" оскаржила в апеляційному порядку рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20 червня, згідно з яким партію заборонили з передаванням усього її майна у власність держави.

24 серпня у Верховній Раді України зареєстрували проєкт постанови про дострокове припинення депутатських повноважень народних депутатів України, обраних від ОПЗЖ "у зв'язку з виходом цих депутатів зі складу депутатської фракції цієї партії та з виїздами на постійне проживання за межі України".