Гончаренко: У ПАРЄ ще є "голуби миру", в яких виблискують погони ФСБ на плечах. Але, на щастя, сьогодні вони не відіграють суттєвої ролі G

Гончаренко наголосив, що зараз ПАРЄ ухвалює дуже серйозні резолюції
Фото: ЕРА

В інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко розповів, як влітку 2021 року його позбавили слова на засідання Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) за його висловлювання на адресу глави російської делегації.

"Хто такий Петро Толстой, я думаю, коментувати не треба. Це українофоб, антисеміт, ну просто негідник рідкісної масті. Власне кажучи, це я йому і сказав в обличчя, не соромлячись. Я там виступав і сказав, що може десь він і Петро Толстой, а для нас усіх він... простий. Мені здавалося, що тут причепитися складно з погляду формального, але він написав на мене скаргу цілу велику", – сказав Гончаренко.

Він наголосив, що скаргу розглядав регламентний комітет ПАРЄ.

"Ухвалив тоді рішення: наклав на мене санкції, позбавив мене слова на одну сесію ПАРЄ. І я був позбавлений слова. Було це літо 21-го року. Справді, це було за пів року до [повномасштабного] вторгнення. Якесь повне божевілля... Там також насправді буквально з перевагою в один голос вони проголосували. До того ж, що Росія дуже старалася. Я думаю, що у всіх сенсах старалася. Для них було важливо цього рішення досягти", – заявив нардеп.

За словами Гончаренка, зараз у нього просять вибачення "люди, які тоді голосували проти нього".

"Один із них – президент ПАРЄ Тіні Кокс, якого зараз переобрали. І треба віддати належне: після російського вторгнення він зайняв таку позицію... Нема питань до його позиції. Допомагав активно викинути Росію із Ради Європи. [...] Власне, Рада Європи – це єдина міжнародна організація, з якої викинули Росію після вторгнення", – наголосив нардеп.

Він назвав це прецедентом і зазначив, що "зараз ПАРЄ приймає дуже серйозні резолюції".

"Є люди, які щиро шоковані, і їх більшість, і вони займають жорстко антиросійську позицію, а є люди, які були взагалі, я думаю, російськими агентами, але зараз вважають за краще просто натягнути на голову ковдру і розуміють, що плювати проти вітру неможливо, і вони просто мовчать, і навіть, може, трохи підігрують десь... Але насправді камінь за пазухою однаково тримають... Такі теж є там, і в цьому немає сумнівів... І однаково прориваються там голоси, треба розуміти. Ось навіть на останніх дебатах були знову ті, хто цитував статтю [колишнього держсекретаря США Генрі] Кіссінджера, який казав, як нам потрібен мир, але просто, на щастя, сьогодні вони не відіграють суттєвої ролі", – пояснив Гончаренко

Гончаренко: З автократичними та диктаторськими режимами завжди одна й та сама історія: вони мають суперупевнений вигляд ще за хвилину до того, як починають руйнуватися. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Рада Європи – міжнародна організація, що сприяє співпраці між її членами, державами і країнами Європи у галузі стандартів права, прав людини, демократичного розвитку, законності й культурної взаємодії.

Росія втратила право голосу в організації у 2014 році через анексію Криму. У відповідь на заборону Росія припинила виплати цьому органу у червні 2017 року. Російські внески становили приблизно 9% бюджету Ради Європи.

25 лютого 2022 року Комітет міністрів Ради Європи з ініціативи України і Польщі призупинив членство Росії в організації  – після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення на територію України.

16 березня Росію виключили із Ради Європи після 26 років членства. Також прапор РФ зняли з флагштока перед будівлею Ради Європи у Страсбурзі.

Парламентська асамблея Ради Європи на пленарному засіданні 13 жовтня ухвалила резолюцію "Подальша ескалація агресії Росії проти України", в якій серед іншого рекомендувала визнати Росію "терористичним режимом".