Гордон: Хочу поговорити з Тягнибоком про його можливий зв'язок із КДБ СРСР і причетність до здавання Криму
Засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон заявив, що хотів би провести публічну дискусію з лідером партії "Свобода" Олегом Тягнибоком, але політик уникає її, а натомість закликає своїх прибічників зривати творчий вечір журналіста у Львові. На погрози з боку націоналістів Гордон поскаржився в поліцію, а зараз готує звернення до СБУ та іноземних посольств.
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон заявив у ефірі телеканала "112 Україна", що хотів би провести публічні дебати з лідером партії "Свобода" Олегом Тягнибоком, але Тягнибок їх уникає.
"Я запрошую його на дебати, а він від мене бігає. Він освічений – раз, підготовлений – два, блискучий оратор – три. З ним цікаво, це фігура! Мені цікаво з ним посидіти і поговорити. Я вчора йому [в прямому ефірі] кажу: "Приходьте!", а він зіскакує, очі бігають, боїться... Чого боятися? Запитання у мене невинні. Я хочу з ним поговорити про можливі зв'язки із КДБ СРСР, про здавання Криму, про можливі контакти із ФСБ Росії щодо дестабілізації ситуації в Україні, про можливе фінансування [колишнім президентом Віктором] Януковичем і [колишнім главою Адміністрації Президента Андрієм] Клюєвим... Це що, важкі запитання для нього?" – запитав Гордон.
Погрози прибічників Тягнибока зірвати творчий вечір Гордона у Львові, запланований на 6 березня, журналіст назвав перешкоджанням журналістській діяльності й наступом на свободу слова.
"Я поставив до відома про це президента. Особисто. Учора я написав листи [міністру внутрішніх справ] Арсенові Авакову і [голові Нацполіції] Сергієві Князєву з проханням ужити всіх необхідних заходів, щоб захистити мене, сім'ю і львів'ян, які прийдуть на мій творчий вечір, від можливих провокацій. Я закликаю всіх львів'ян – наплюйте на них, чхати ми на них хотіли, приходьте! Тим паче, що я знаю, що у Львові "Свобода" (вірніше, я кажу про Тягнибока) не має жодного авторитету", – зазначив журналіст.
Гордон також повідомив, що сьогодні звернеться до голови СБУ Василя Грицака і надішле листи західним дипломатам – послам США, Німеччини, Франції, Канади, Польщі та Литви.
Націоналісти повідомили про плани зірвати творчий вечір Гордона у Львові після того, як журналіст 23 лютого в ефірі телеканала NewsOne переказав інтерв'ю екс-начальника Головного управління розвідки Міноборони і колишнього голови СБУ Ігоря Смешка виданню "ГОРДОН". Він розповів, що група військових експертів (куди, зокрема, входили сам Смешко і колишній секретар РНБО Євген Марчук) після початку анексії Криму у 2014 році пропонувала в.о. президента України Олександрові Турчинову і лідеру "Свободи" Олегові Тягнибоку призначити на пост міністра оборони генерала армії Віталія Радецького, який сказав, що знає, "як зупинити Росію в Криму і вигнати загарбника". За словами учасників зустрічі, Тягнибок відмовив, пояснивши, що не хоче образити адмірала Ігоря Тенюха, який очолив Міноборони за квотою "Свободи". "На карті Україна, на карті – незалежність України. Що ж ти, собако, робиш? Тому, з огляду на інформацію, яку я щойно оприлюднив, думаю, що Тягнибок – один із винних у здаванні Криму", – сказав журналіст.
На прес-конференції 26 лютого голова львівського осередку "Соколу" Богдан Федун заявив, що націоналісти заблокують творчий вечір Гордона. "До Львова планує приїхати Дмитро Гордон, щоб провести творчий вечір. Ми не бажаємо його тут бачити, тому що він виступив проти присвоєння київським вулицям імен Романа Шухевича і Степана Бандери. Він виступав проти декомунізації і дотримується проросійської позиції", – цитує Федуна Zaxid.net.
27 лютого представники націоналістичних організацій Львова передали керівництву Львівської обласної філармонії письмове звернення з вимогою скасувати творчий вечір журналіста. "Проведення такого заходу відверто антиукраїнського характеру може викликати збурення активної громадськості міста та призвести до масових заворушень", – заявили автори звернення.
28 лютого на прес-конференції президента Петра Порошенка Гордон запитав, чи можуть правоохоронні органи захистити громадян від тітушок і напівприватних армій. "Чи здатна держава забезпечити безпеку і мою особисто, і тих сотень львів'ян, які прийдуть 6 березня на мій творчий вечір?" – запитав Гордон. Президент відповів, що кожна людина в Україні має право висловити свій протест, але за використання незареєстрованої зброї має бути невідворотна відповідальність. Він наголосив, що монополія на владу і зброю має належати державі та правоохоронні органи здатні це забезпечити.
"Як керівник ГО "Сокіл" Львівської області заявляю: незареєстрованої зброї у членів нашої організації нема! Запитання пану президенту: а із зареєстрованої зброї цього го...дона валити можна?" – написав у Facebook після прес-конференції Федун.