Гордон: Я критикував Зеленського – було за що. Я говорю, що сьогодні він молодець, – є за що
Бацман сказала, що під час стримів підписники часто запитують Гордона, чому до повномасштабного вторгнення РФ він часто критикував Зеленського, а зараз публічно його підтримує.
"Дивися: все, що було до війни, було до війни. А що було до війни? Я публічно критикував Володимира Олександровича за трьома позиціями, і ти знаєш, за якими: корупція в країні, утиск свободи слова і огидна кадрова політика. Огидна! І ми, до речі, зараз, під час війни, побачили, наскільки я мав рацію тоді", – сказав Гордон.
Журналіст нагадав, що, зокрема, критикував міністра оборони Андрія Тарана та народного депутата від "Слуги народу" Миколу Тищенка та особисто говорив про них із президентом. Тарана звільнили, від Тищенка зараз, наголосив Гордон, "відхрестилася сама "Слуга народу".
"Звісно, я мав рацію! Про кого я ще говорив? Я ж декілька прізвищ називав, пам'ятаєш? Про армію говорив, про Тарана, про те, що міністр оборони Таран і начальник Генерального штабу [ЗСУ Руслан] Хомчак у країні, що воює, пів року не розмовляють і судяться… Хіба це нормальна ситуація? Хіба так може бути? – обурився журналіст. – Так, я критикував Володимира Олександровича. Я йому це в обличчя казав. Ніхто мені не може сказати, що за очі. Я казав у вічі, ти свідок".
Але критикувати президента в країні, що воює, тим паче, якщо він добре виконує свою роботу, – "взагалі за межею добра і зла", підкреслив Гордон.
"Я вважаю, що він зробив найважливіший вчинок у своєму житті, найголовніший вчинок: він у перший день [повномасштабного вторгнення РФ], або на другий, або на третій не втік. Тому що країна без президента, армія без президента, без верховного головнокомандувача – я не знаю, як би це все рухалося далі. Не знаю! Мені кажуть: "Ну, втік би! А Україна б далі чинила опір!" Ні, хлопці, це не так просто. Я не знаю, як було б".
Гордон сказав, що Зеленський робить дуже важливу інформаційну роботу: він знаходить правильні слова і для західних політиків, і для ЗМІ із закликом збільшити підтримку України.
"Чіткі, точні, правильні меседжі... Мені вони подобаються, – сказав Гордон. – Те, що я його критикував тоді, – було за що. Те, що я кажу, що він молодець сьогодні, – є за що. Так, не все ще гаразд: десь і кадрові питання кульгають сьогодні теж, десь корупція відбувається теж (ми знаємо де)... Але, слухай, він на своєму місці, він виконує свої конституційні обов'язки якнайдостойніше, тому не можна говорити на чорне – "біле", а на біле – "чорне".
Контекст:
Зеленського обрали президентом 21 квітня 2019 року, він обійняв посаду глави держави 20 травня. У другому турі виборів за Зеленського віддали голоси 73,22% виборців, за його суперника, п'ятого президента Петра Порошенка – 24,45%.
До політичної кар'єри він був провідним актором та художнім керівником студії "Квартал 95".
Останнє соціологічне опитування щодо президентських виборів в Україні проводили до повномасштабної війни, на початку лютого. Дослідження Соціологічної групи "Рейтинг" засвідчило, що Зеленський переміг би в першому турі виборів, – тоді його готові були підтримати 24,6% українців. Друге місце посідав Порошенко із 18% підтримки.