Комаровський – Гордону: Ми з тобою лоханулися, і 73% лоханулися
Він вважає, що Зеленський, за якого голосували на виборах, та Зеленський зразка 2021 року – це дві різні людини.
"Я не розумію, що має статися з чоловіком, щоб він навіть задумався над тим, щоб порушити обіцянку, яку він дав мільйонам людей. Якщо ти сказав: "Я йду на один строк"... Але ж ми зараз бачимо, що явно зачищають інформаційне поле [під вибори], що з'ясовують стосунки з усіма, хто тільки дзявкнув... Це ж очевидні речі. Це неправильно", – сказав Комаровський.
На його думку, публічні люди, які підтримували Зеленського, мають зібратися та висловити свою думку стосовно того, що відбувається.
"Якщо 73% населення обирають і помиляються – отже, є фундаментальна помилка в алгоритмах ухвалення рішень. І нам, людям публічним, які вміють розмовляти, вміють пояснювати, вміють розповідати, треба не критикувати просто так, а зібратися, можливо, всім разом і дати рекомендації людям, щоб такого ніколи не повторилося. Ми не маємо права ніколи більше обрати президента без списку команди. Ніколи більше!" – переконаний лікар.
На його думку, обираючи президента, люди мають також обирати команду, ідеї та план.
"Так команди ж [у Зеленського] не було", – відреагував Гордон.
"Так це і була наша з тобою дурна помилка. Ми з тобою лоханулися, і 73% [виборців, які підтримали Зеленського] так само лоханулися. Тому що нам було важливо, щоб це не була команда [п'ятого президента Петра] Порошенка. Ми лохи. Реальні. Я почуваюся винуватим. Але у мене не було вибору на той момент. Не було. Ситуація була така: у тебе є два гриби. Цей гриб має назву мухомор, а цей гриб – незрозуміло який. Він їстівний чи неїстівний? Я вибрав незрозуміло що. Такою була логіка. Але логіка не спрацювала", – вважає Комаровський.
"Але скажімо: слава богу, що переміг Зеленський, а не Порошенко" – заперечив Гордон, розкритикувавши моральні риси п'ятого президента.
"Ні. Я тобі поясню. Ось прихід президента. Як ми оцінюємо ефективність управління? Ми оцінюємо ефективність управління за рівнем заможності людей, еміграції, народжуваності, рівнем свобод... А ти певен, що якби переміг Порошенко, то сьогодні рівень свобод був би гіршим, еміграція була б більшою? Не було б гірше. Це боляче визнавати, але треба", – заявив Комаровський.
Контекст:
Зеленського обрали президентом 21 квітня 2019 року, він обійняв посаду 20 травня. У другому турі виборів за Зеленського віддали голоси 73,22% виборців, за його суперника Порошенка – 24,45%.
До політичної кар'єри він був ведучим, актором та художнім керівником студії "Квартал 95".
Під час передвиборчої кампанії та після обрання президентом Зеленський говорив, що планує обіймати свою посаду один строк. "Я казав, що йду на один строк. Я вже відчуваю, що в мене дуже мало часу", – зазначав він у вересні 2019 року.
Однак на пресконференції у травні 2020 року він не відкинув можливості, що йому не вистачить однієї президентської каденції для виконання всіх передвиборчих обіцянок. У жовтні 2021 року він уточнив, що стосовно другого строку поки що не визначився.
За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, із питанням про другий строк Зеленський визначиться ближче до закінчення його першої каденції.
Згідно з результатами опитування, проведеного Центром Разумкова з 23-го до 27 жовтня, Зеленський знову переміг би на виборах, якби вони відбувалися найближчим часом. У першому турі за нього готові проголосувати 18,7% респондентів, на другому місці із 12,7% голосів – Порошенко. У другому турі Зеленського підтримало б 55,6% опитаних, Порошенка – 44,4%. Водночас Зеленський та Порошенко – лідери президентського антирейтингу.
Опитування, проведене Українським інститутом майбутнього спільно із соціологічною компанією New Image Marketing Group із 23 жовтня до 2 листопада, засвідчило, що рейтинг Зеленського знизився, але в другому турі виборів він, як і раніше, переміг би будь-якого опонента.