Гордон: Потрібно ухвалити закон про довічне ув'язнення для тих, кого під час війни піймають на хабарі
Журналістка під час бесіди нагадала про затримання голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка і двох заступників голови Тернопільської обласної військової адміністрації, підозрюваних у хабарництві. За даними слідства, вони вимагали в бізнесмена-волонтера 2,4 млн грн за підписання актів виконаних робіт його компанією.
"Це викликає в мене не просто гнів, а розлючення, – відреагував Гордон. – Коли я бачу, як СБУ чи НАБУ бере чергових хабарників, здирників та злодіїв у воєнний час, які наживаються на армії, наживаються на волонтерстві, які просто беруть хабарі, – я скаженію просто".
Журналіст наголосив, що Україна прагне в Євросоюз і НАТО.
"І ми маємо розуміти, що як було раніше – так ніколи не буде. Звісно, практично весь клас українських посадовців за всі 32 уже майже роки незалежності нашої країни, України, був заражений і залишається зараженим хабарництвом, здирництвом, обкраданням народу України. Але я хочу ще раз сказати: як було – так більше не буде після війни. Ти розумієш, що вони там, у Тернопільській області, сидять під портретами Бандери, співають гімн, рука, напевно, на серці – це все прикриття. А насправді крадуть і хабарі беруть в особливо великих розмірах. Що я пропоную зараз відкрито нашій Верховній Раді? Моя пропозиція гранично проста: я вважаю, що треба подати законопроєкт до Верховної Ради й ухвалити його. Про те, що кого під час війни з моменту ухвалення закону цього піймають на хабарі – довічне ув'язнення, без права помилування, з конфіскацією майна, з усім, що випливає з цього. Не можна, аморально, підло, вбивчо під час війни на крові робити гроші", – додав Гордон.
Контекст:
Головку і двом посадовцям Тернопільської ОВА висунули підозру за ст. 386 Кримінального кодексу України (погодження на пропозицію, обіцянку або отримання неправомірної вигоди посадовцем). Максимальне покарання за нею – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади.