Гордон: Присутність Шустера в телепросторі України – барометр свободи слова
Програма Савіка Шустера стала визначальною для розвитку свободи слова в Україні, його канал повинен продовжити мовлення, заявив журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон назвав присутність телеведучого Савіка Шустера в українському телепросторі барометром свободи слова.
"Я вважаю Савіка Шустера найкращим політичним журналістом України. Це чудова людина, у нього прекрасна програма, яка стала визначальною для розвитку свободи слова в Україні. Сподіваюся, його програму відновлять, і канал 3S.tv буде мовити. Присутність Савіка Шустера в телепросторі України – це барометр свободи слова", – сказав Гордон в ефірі телеканала NewsOne.
Політичне ток-шоу Шустера почало виходити на українському телебаченні в 2005 році. Спочатку воно називалося "Свобода слова", потім – "Шустер LIVE". За минулі майже 10 років програма виходила на телеканалах ICTV, "Інтер", "Україна", "Перший національний", "112 Україна", "1+1", "Київ".
У 2015 році Шустер став співвласником телеканала 3S.tv. 1 грудня 2016 року 3S.tv офіційно повідомив про припинення своєї діяльності через фінансові проблеми. Керуючий партнер телеканала Павло Єлізаров заявив, що 3S.tv залишиться в ефірі, якщо збере $10 млн. У 2017 році телеканал продовжив роботу, але транслює повтори старих програм.
У квітні 2016 року Київський міський центр зайнятості анулював Шустеру дозвіл на роботу в Україні через "недостовірні дані" в документах. "У документах відсутня інформація про здійснення стосовно громадянина Канади Савіка Шустера кримінального провадження, що є підставою для відмови в продовженні дозволу", – заявили у Державній службі зайнятості України. У Державній фіскальній службі повідомили, що кримінальне провадження стосується взятого в 2008 році кредиту розміром €1,34 млн. Відомство стверджує, що Шустер вчасно не повернув гроші кредиторові, а також не вказав кредит у своїй декларації про доходи та ухилився від сплати податків на суму понад 2,1 млн грн. Шустер заявив, що рішення центру зайнятості свідчить про те, що "президент і прем'єр намагаються повернути систему, проти якої вони боролися". На його думку, таким чином влада продемонструвала неприйняття опозиції та критики. Після скандалу служба зайнятості призупинила рішення Київського центру зайнятості про анулювання Шустеру дозволу на роботу в Україні.