Гордон про справу Медведчука: Зеленський зробив те, чого не вдалося Порошенку, який впарював нам про "армію, мову, віру", а тихцем займався корупцією

Гордон: З усім, що зроблено, я згоден. Але є одне "але". Я дуже хочу, щоб це не був постріл у нікуди
Фото: Дмитро Гордон / Facebook

Засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон заявив у ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" 11 травня, що в питанні притягнення народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука до відповідальності за два роки президентства Володимир Зеленський зробив те, чого попередньому главі держави Петрові Порошенку не вдалося за п'ять.

Гордон сказав, що його ставлення до Медведчука відоме багатьом, хто стежить за публічними виступами журналіста.

"Я зневажаю цю людину як ворога України, як людину, яка проводить багато років в Україні політику [президента РФ Володимира] Путіна, яка руйнує нашу країну. На знак протесту проти придбання Медведчуком каналів "112 Україна", NewsOne і ZIK я пішов із цих каналів. Ви прекрасно знаєте, що я там часто виступав і навіть вів програму на "112 каналі". Я єдиний це зробив. Більше ніхто із журналістів, які лаяли Медведчука, ніхто з політиків, які лаяли Медведчука, цього не зробив. Вони і далі ходили на канали і, ніби нічого не було, світилися на них", – обурився Гордон.

Він зазначив, що багато хто не очікував, що Зеленський зважиться на протистояння з Медведчуком.

"Володимир Зеленський виявився дуже міцним горішком і людиною державницькою. Усі кричали (першим Медведчук це кричав): "Клоун, клоун! Та на що він здатний? "Артист! Такий-сякий". Ось цей артист, цей, як вони кричали, клоун зробив те, чого не вдавалося п'ять років зробити Порошенку, який впарював нам про "армію, мову, віру", а тихцем корупцією займався на найвищому рівні та з Медведчуком [співпрацював] усі п'ять років. Рука руку мила. Спільно гроші робили, спільно інформацією займалися, спільно з Путіним спілкувалися. Усе було в них добре", – сказав Гордон.

Він зазначив, що спочатку Зеленський зміг домогтися закриття каналів Медведчука" "112 Україна", NewsOne і ZIK, які "руйнують українську державність, а потім стало відомо, що Медведчуку і його соратнику, народному депутату від "Опозиційної платформи – За життя" Тарасові Козаку підписали підозру в зраді й спробі розграбування національних ресурсів в окупованому Росією Криму.

Гордон сказав, що вітає таку рішучість влади, але чекає від неї об'єктивності.

"З усім, що зроблено, я згоден. Але є одне "але". Я дуже хочу, щоб це не був постріл у нікуди. Я дуже хочу, щоб підозри, висунуті проти Медведчука, було доведено, було аргументовано і щоб суспільству показали: "Дивіться, ми дали підозру Медведчуку і Козаку на підставі цього, цього і цього", а суд зміг довести, що ці люди винні. Це для мене вкрай важливо. Тому що я бачу, скільки стрясають повітря останнім часом... Усі, кому охота", – зазначив журналіст.

Він підкреслив, що з погляду юриспруденції все має бути в цій справі бездоганно.

"Не забуваймо: Віктор Медведчук є блискучим юристом. Я повторюю: блискучим юристом. Якщо там є хоч якісь неув'язки в обвинуваченні, він посміховиськом зробить усіх, хто непрофесійно пропрацював це питання... Я хочу, щоб Медведчук, якщо він винен, був покараний за законом. Але якщо стосовно нього буде порушено закон, я першим про це скажу. Тому що сьогодні він буде порушений щодо нього, завтра – щодо вас, а післязавтра – щодо мене. А я хочу жити у країні, де править закон, однаковий для всіх. Це принципово важливо", – сказав журналіст.

За його інформацією, правоохоронні органи планували повідомити про підозру не тільки Медведчуку, а й Порошенку.

"Наскільки я знаю, Генеральна прокуратура разом зі Службою безпеки України хотіла ефектно вручити підозру про злочин одночасно двом людям: Вікторові Медведчуку і Петрові Порошенку. Це був заготовлений ефектний крок, я на нього чекав, але, видно, щось стосовно Порошенка розладналося або відклалося", – повідомив журналіст.

Контекст:

Медведчук – один із найбагатших депутатів Верховної Ради. Він входить у сотню найбагатших українців за версією журналу Forbes. Видання оцінило його статки в $620 млн, він посідає 12-те місце в рейтингу. Політик відомий своїми зв'язками з Росією, він кум президента РФ Володимира Путіна.

У лютому 2021 року РНБО ввела санкції проти Медведчука, Козака і компаній, які належать їм та їхнім сім'ям. Обмеження до цих осіб вирішили застосувати на підставі розслідування СБУ щодо фінансування тероризму. Під санкції, зокрема, потрапив Новошахтинський завод нафтопродуктів, оскільки, за даними ЗМІ, він забезпечував нафтопродуктами окуповані Росією території Донецької та Луганської областей. Секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що дизпаливом із цього заводу заправляють російські танки в ОРДЛО.

11 травня генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала Медведчуку і Козаку підозри в державній зраді й спробі розграбування національних ресурсів. ЗМІ повідомили, що в будинку Медведчука в Києві та офісі ОПЗЖ СБУ проводила обшуки.

Венедіктова підкреслила, що політики у справі немає, ідеться лише про кримінальні злочини.

У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в анексованому Криму, другий – передання спецслужбам РФ таємних відомостей про українське військо. Третій епізод стосується участі фігурантів у розробленні проєкту "Луч", за допомогою якого планували вирубувати українських мігрантів у РФ.

Підозр не вручали особисто – Козак, за даними СБУ, перебуває у РФ і "не планує повертатися", Медведчук в Україні, але знайти його правоохоронці не змогли.

Сам політик підтвердив, що наразі в Україні, і заявив, що не збирається переховуватися від правосуддя. Підозру він назвав "сфабрикованою за наказом влади" і "політичною розправою за принципову позицію".

Голова Служби безпеки України Іван Баканов 11 травня під час брифінгу не відповів прямо на запитання журналістів, чи фігурують у справі Медведчука і Козака колишні керівники країни. "Це досить слушне запитання, але відповідь на нього ми озвучимо трошки пізніше", – сказав Баканов.