Гордон розповів, що саме станеться 15 березня
Засновник видання "ГОРДОН", український журналіст Дмитро Гордон пояснив, що мав на увазі, коли заявив в ефірі телеканала "Україна 24", що наступний понеділок, 15 березня, стане для країни важким днем, буде оприлюднено дуже важливу інформацію, яка зробить цей день вододілом для суспільства. 10 березня в ефірі "Эхо Москвы" журналіст розкрив, про що йдеться.
"15 березня, наскільки я знаю, планують вихід фільму-розслідування Bellingcat про вагнерівців. Про спецоперацію із затримання вагнерівців, яку бездарно злила російська агентура Російської Федерації. Я вперше озвучую цю інформацію: оскільки Bellingcat вирішив опитати ще деяких співробітників Офісу президента України в Києві і зараз це робить, вихід фільму може бути перенесено на тиждень-два. Але секрету я робити давайте вже не буду, це буде вихід фільму про бездарно провалену суперспецоперацію, яку проводили в Україні спецслужби Сполучених Штатів, Туреччини та України. Провалено її було через зраду всередині українського керівництва. Людей, які стали зрадниками, буде названо, наскільки я знаю, у цьому розслідуванні", – заявив Гордон.
На запитання ведучої, чи вплине вихід цього фільму передусім на ситуацію всередині України, журналіст сказав, що правда необхідна в будь-якому разі.
"Це підірве суспільство. У мене відчуття, що корисна будь-яка правда. Я взагалі люблю правду. Коли ти знаєш правду, ти живеш не за брехнею, пам'ятаєте, як у Солженіцина: "Жити не за брехнею". Я вважаю, що найпростіше жити не за брехнею і знати те, що відбувається насправді", – підкреслив він.
Болгарський журналіст, медіаменеджер, головний розслідувач Bellingcat Христо Грозєв розповів в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман у грудні 2020 року, що Bellingcat на початку 2021-го опублікує розслідування про зрив спецоперації із захоплення найманців російської ПВК "Вагнер", яку готували українська військова розвідка та СБУ, а до кінця року випустить документальний фільм про це.
29 липня 2020 року влада Білорусі повідомила про затримання 33 іноземців, які належать до приватної військової компанії. У Радбезі Білорусі заявляли, що стосовно затриманих порушили кримінальну справу за статтею про підготовку терактів, пізніше повідомляли, що їх підозрюють у підготовці масових заворушень.
В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, яке вийшло в ефір 6 серпня, Олександр Лукашенко, який керує Білоруссю з 1994 року, заявив, що видасть Україні затриманих бойовиків у тому разі, якщо Київ доведе їхню причетність до злочинів на Донбасі. Лукашенко доручив запросити у країну генеральних прокурорів Росії та України для розгляду ситуації із затриманими бойовиками. 9 серпня він заявив, що якщо генпрокурори не приїхали до Мінська, отже, їм "начхати на цих хлопців".
Офіс генерального прокурора України 12 серпня звернувся в Генеральну прокуратуру Республіки Білорусь із запитами про видавання 28 вагнерівців (із них дев'ятеро – громадяни України), які активно брали участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР".
14 серпня стало відомо, що влада Білорусі видала затриманих вагнерівців Росії. Президент України Володимир Зеленський вважає це недружнім кроком із боку Білорусі. На його думку, наслідки звільнення найманців "будуть трагічними".
Головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов 18 серпня заявив, що поїздка бійців ПВК "Вагнер" у Білорусь була частиною спецоперації ГУР Міноборони та СБУ: планували посадити літак із найманцями в Україні, після чого затримати їх. За словами Бутусова, спецоперація провалилася через рішення глави Офісу президента Андрія Єрмака і Зеленського про перенесення терміну вильоту бойовиків із Мінська із 25-го на 30 липня, а також через витік інформації з України.
Про те, що інформація про проведення спецоперації із затримання вагнерівців потрапила до російських та білоруських спецслужб після наради у Зеленського, на якій були присутні, окрім глав українських спецслужб, керівники Офісу президента, розповів екссекретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов. Він, як і колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко, зазначив, що спецоперацію вели із 2019 року.
Колишній глава Офісу президента України Андрій Богдан заявив, що операцію із затримання найманців ПВК "Вагнер" зірвала людина "з найближчого оточення" Зеленського.
У СБУ назвали ці дані "фантастичним сценарієм". Новий начальник ГУР Кирило Буданов заявив, що бійців ПВК "Вагнер" у Мінськ перекидали російські спецслужби і це не було спецоперацією СБУ.
Зеленський заявив, що жодного "зливу" спецоперації із затримання вагнерівців не було.
Єрмак назвав дезінформаційною кампанією версію про причетність СБУ до появи вагнерівців у Мінську.
27 лютого 2021 року Бутусов повідомив, що виселили з будинку і позбавили охорони ексначальника ГУР Василя Бурбу, який, за даними журналіста, дав свідчення про провал операції із захоплення вагнерівців. У поліції інформацію спростували.
6 березня видання ZN.UA повідомило, що Офіс президента України намагався домовитися з MI6 про невихід розслідування Bellingcat щодо вагнерівців. За даними журналістів, на зустрічі в Києві з представниками британської розвідки були присутні начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов і заступник глави Офісу президента Роман Машовець.