Гордон: Вірмени та азербайджанці можуть стати найкращими друзями – їхній конфлікт розпалює Росія

Гордон: Хто міг уявити в 1945 році, що за 40 років євреї будуть емігрувати в Німеччину?
Фото: Gordonua.com

За посередництва американців лідери Вірменії та Азербайджану можуть сісти за стіл переговорів і розвязати проблему Нагірного Карабаху, уважає журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.

Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон уважає, що вірмени та азербайджанці можуть сісти за стіл переговорів і врегулювати територіальний конфлікт. Таку думку він висловив в ефірі "112 Україна".

"Знаєте, помиритися вірменам, азербайджанцям і туркам – на раз. Адже цей нагірно-карабахський конфлікт розпалює Росія. В Азербайджану дуже мудрий лідер – Ільхам Алієв... Можна посадити двох лідерів – вірмен та азербайджанців – за один стіл і розв′язати всі питання. Закрити питання з Карабахом – і всі будуть задоволені. Повірте мені, це реально. Кореї можна об'єднати, Німеччини можна було об'єднати – і було об’єднано", – сказав Гордон.

На уточнювальне запитання, хто посадить двох лідерів за стіл переговорів, журналіст відповів: "Американці! Тоді честь їм і хвала".

Гордон згадав свої зустрічі з російським актором вірменського походження Арменом Джигарханяном.

"Ми з ним дружимо. Мудра людина! Він говорив: "Я з повагою до азербайджанців ставлюся, у мене багато друзів серед азербайджанців. Чому я маю їх ненавидіти? Чому мені штучно вбивають у голову, що вірмени та азербайджанці – вороги?" – процитував актора журналіст.

Гордон зазначив, що конфлікт у Нагірному Карабасі використовували, щоб налаштувати одне проти одного людей насамперед із недостатнім рівнем освіти, але проблему можна виправити.

"Боже, яка була прірва між Радянським Союзом і Німеччиною! А між євреями і німцями що коїлося! Хто міг уявити в 1945 році, що за 40 років євреї будуть емігрувати в Німеччину? Це все робиться на раз, було б бажання. Вірмени та азербайджанці можуть стати найкращими друзями, якщо в них буде спільний бізнес, спільне майбутнє. Знаєте, я бачив багато серйозних бандитів. Серед них не було поділу: ти вірменин, а я азербайджанець. Вони чудово співіснували, у них була спільна справа. І в бізнесі я бачив багато разів, як вірмени й азербайджанці чудово дружать, і ні в кого навіть думки немає, що вони вороги", – зазначив журналіст.

Водночас він констатував, що поки розірвати зв'язки з Росією Вірменія не зможе.

"Серж Саргсян здавався непотоплюваним вірменським лідером. Стільки років був у владі! Але пішли протести – і його зсунули. Чому Росія не втручалася? Мені здається, що з Пашиняном (лідера протестів Нікола Пашиняна згодом було обрано прем'єром Вірменії. "ГОРДОН") було проведено переговори. У Москві переконалися в його цілковитій лояльності Росії і подумали: розв′язуйте свої питання самі, ми заважати не будемо. Так, Вірменії поки нікуди подітися від Росії, але у вірмен є величезне лобі у США. Тільки в Лос-Анджелесі живе мільйон вірмен, серед них дуже багато – багатих і впливових", – зазначив Гордон.

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Нагорний Карабах був автономною областю у складі Азербайджану, більшість населення регіону становили етнічні вірмени.

У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб.

Азербайджан уважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

У лютому 2018 року президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Вірменія "стала заручницею своєї загарбницької політики". За його словами, стратегічна мета Азербайджану не тільки врегулювання нагірно-карабахського конфлікту, але й повернення в Іреван (так в Азербайджані називають столицю Вірменії Єреван).