Гройсман: Багато країн уже почали вакцинуватися, а нам утридорога пропонують якусь вакцину з Китаю. Таке прощати не можна

Гройсман: Ми зараз усі оповиті цією божевільною пандемією
Фото: Volodymyr Groysman / Facebook
Рішення, які ухвалює українська влада в боротьбі з коронавірусом, неадекватні або не відповідають реальним потребам, вважає експрем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Українська влада ухвалює запізнілі рішення в питанні боротьби з коронавірусом, заявив експрем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі каналу "Україна 24".

На його думку, рішення, які зараз ухвалюють, "або неадекватні, або не відповідають реальним потребам".

"У нас такі реалії, що українська влада післязавтра ухвалює рішення, які треба було ухвалити позавчора. Цей недалекоглядний підхід завдає страждання людям. Ми зараз усі оповиті цією божевільною пандемією", – заявив він.

Політик розповів, що звертався до влади щодо закупівлі вакцин. Наприкінці березня він написав прем'єр-міністру України Денисові Шмигалю офіційний лист, у якому порадив провести перемовини з європейськими партнерами і приєднатися до них, щоб укласти контракти на закупівлю вакцин в Україну, коли їх розроблять. Відповіді Гройсману не дали, але в липні, за його словами, прем'єр у прямому ефірі відповів йому, що це вже зроблено.

"Що ми бачимо сьогодні? Європейський союз почав вакцинуватися, багато країн світу почали, закупили вакцину, а в Україні немає вакцини, при цьому нам утридорога пропонують якусь вакцину з Китаю. Чому 40 млн українців мають бути обмежені у праві перемогти епідемію? Чи ми будемо щодня 100–200 осіб ховати, лікарі падатимуть із ніг, економіка буде зупинена, люди страждатимуть? Ми будемо мати проблему з пандемією весь 2021 рік. Просто соромно. Я вважаю, що за таке прощати не можна", – заявив Гройсман.

У країнах Європейського союзу 27 грудня 2020 року офіційно стартувала масова вакцинація проти коронавірусу. У світі, за даними Bloomberg, 51 країна вже розпочала вакцинацію.

В Україні вакцинації поки що не починали. Ляшко говорив, що Україна в межах глобальної ініціативи COVAX розраховує на 8 млн безоплатних доз вакцини, їх вистачить для вакцинації 4 млн осіб (щеплення одній людині роблять двічі). Пізніше він говорив, що країні можуть виділити додатково ще 8 млн доз. Про те, що Україні дадуть 16 млн доз вакцини, 29 грудня заявляв міністр Кабміну Олег Немчінов. Перша партія вакцини проти коронавірусу за програмою COVAX надійде в березні 2021 року і становитиме 1,2 млн доз, зазначили в МОЗ.

31 грудня Міністерство охорони здоров'я України повідомило про закупівлю першої партії вакцини проти коронавірусу на суму 964 млн грн. Ідеться про китайську вакцину проти COVID-19 компанії Sinovac Biotech. 700 тис. доз вакцини, за словами президента України Володимира Зеленського, Україні можуть надати до кінця лютого 2021 року.

Окрім того, 1,9 млн доз вакцини від китайського виробника Sinovac Biotech МОЗ планує закупити в української компанії "Лекхім", якій дали квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року, і 2022 року планує розпочати виробництво вакцини проти COVID-19 від Sinovac у Харкові.

14 січня Степанов висловив упевненість у тому, що масову вакцинацію проти коронавірусної інфекції в Україні розпочнуть у лютому.