У всьому світі люди найменше довіряють вакцинам проти коронавірусу, зробленим у Росії, Китаї, Індії та Ірані – опитування
Люди по всьому світу здебільшого готові вакцинуватися проти коронавірусу, але не довіряють китайським і російським препаратам. Про це свідчить міжнародне опитування організації YouGov, опубліковане 15 січня.
Найбільше готові вакцинуватися громадяни Таїланду (83%) і Великобританії (80%). До інших країн, в яких готовність приймати препарат висока, належать Данія (70%), Мексика (68%), Індія (67%) та Іспанія (66%).
У США лише 47% людей кажуть, що зроблять щеплення або вже зробили його. Внизу списку – Франція та Польща, де тільки 39% і 28% опитаних відповідно заявили, що робитимуть вакцинацію.
Результати опитування також свідчать, що готовність до вакцинації проти COVID-19 потягом останніх тижнів покращилася в багатьох країнах. Наприклад, у Великобританії цей показник зріс із 61% в середині листопада до 80% зараз, а в Іспанії – із 53% у середині грудня до 66% зараз.
Водночас, як зазначають дослідники, частка тих, хто не хоче вакцинуватися через неприйняття будь-яких вакцин узагалі досить низька. У Франції вона становить лише 9% із 48%, які не хочуть вакцинуватися. Решта ж громадяни заявляє, що хоче переконатися, чи безпечно це.
Також дослідники з'ясували ставлення громадян до обов'язкової вакцинації. Такий хід найпопулярніший в Індії (77%), Індонезії (71%) і Мексиці (65%). Французи і поляки найменше підтримують обов'язкову вакцинацію – 19% і 21% відповідно.
В іншому опитуванні фахівці YouGov розпитали громадян, чи залежить їхнє сприйняття вакцини від країни виробника. Виявилося, що залежить, – найбільше люди довіряють німецьким препаратам (35 балів), канадським (29 балів) і британським (28 балів).
Вакцина, розроблена у США, має середній бал 16, водночас у більшості країн поставилися до неї позитивно, різко негативно її сприймають у Китаї, а помірно негативно – в Німеччині та Франції.
Більше занепокоєння, ніж упевненості в безпеці у опитаних викликають вакцини, зроблені в Росії, Китаї та Індії. Найменше довіряють вакцині, зробленій в Ірані.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського університету Джонса Гопкінса, в усьому світі хворобу підтвердили у 94,5 млн осіб, із них більше ніж 2 млн померло, а 52 млн одужали.
В ЄС проти коронавірусу вакцинуються препаратом, створеним американською компанією Pfizer і німецькою BioNTech. У США використовують вакцину Pfizer – BioNTech і препарат від американської компанії Moderna. У Великобританії вакцинуються Pfizer – BioNTech, а також використовують англо-шведську вакцину від AstraZeneca.
Російську вакцину схвалили для використання в Аргентині, Болівії, Сербії, Алжирі, Палестині, Венесуелі, Парагваї і Білорусі.