Гройсман: У середньостроковій перспективі ми зможемо досягти динамічного зростання економіки на 5% і більше
Критичним завданням уряду на 2018 рік є звуження поля для проявів корупції, заявив глава уряду Володимир Гройсман.
В Україні створено антикорупційну інфраструктуру, для ефективної роботи якої бракує тільки справедливого суду. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на конференції з питань реформ в Україні, передає кореспондент "ГОРДОН".
"У середньостроковій перспективі ми зможемо досягти динамічного зростання економіки на 5% і більше. Це абсолютно можливо... Ми будемо продовжувати співпрацювати з МВФ, ми будемо утримувати макроекономічну стабільність, ми будемо інвестувати в модернізацію української інфраструктури і нарощувати український експорт", – заявив він.
За словами прем'єра, уряд боротиметься з популістами реальним поліпшенням життя громадян.
"Критичне завдання на 2018 рік – звуження поля для проявів корупції. Ми системно займаємося дерегуляцією. Ми знищили корупцію в адмініструванні податків, зокрема у податку на додану вартість, який був хронічно корупційним. Ми змінили систему державних закупівель... Ми почали дерегуляцію, однак і цього на сьогодні недостатньо", – заявив він.
На думку Гройсмана, в Україні створено інфраструктуру для боротьби з корупцією.
"У нас не вистачає одного надзвичайно важливого елемента цієї інфраструктури – справедливого суду. Наше завдання на найближчі місяці – ухвалити рішення про створення незалежного антикорупційного суду. Цей інструмент дасть змогу поставити крапку в багатьох дискусіях щодо корупції в Україні. І ця крапка – перші справедливі вироки", – підкреслив він.
Прем'єр додав, що 2018 рік стане роком відновлення довіри українців до влади.
22 грудня президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".
11 січня голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав листа до Адміністрації Президента, в якому розкритикував законопроект Порошенка.
Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не задовольняє вимог СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку головних реформ.
В АП заявили, що вважають законопроект таким, що відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії. Документ розглядають у профільному комітеті Ради.
Представник МВФ в Україні Йоста Люгман 13 лютого заявив, що президентський законопроект не відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду для отримання чергового траншу.
Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник зазначав, що суди часто затягують справи бюро.