Гройсман: Вороги зацікавлені в дестабілізації України. Вони повторюють, що корупція дуже поширена. Я вважаю, це перебільшено
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що корупцію у сферах держзакупівель, продажу природного газу та закупівлі медикаментів переможено, проте вона залишається в правоохоронних органах і судах.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що проблема корупції в країні перебільшена. Про це він сказав в інтерв'ю грузинському Forbes 27 грудня 2017 року.
"Багато наших ворогів зацікавлені в дестабілізації України, і вони завжди висувають проблему корупції в нашій країні. Вони постійно повторюють, що корупція дуже поширена. Вони роблять це скрізь, зокрема за кордоном. Час від часу я стикаюся із цією проблемою, і я вважаю, що це перебільшено", – заявив Гройсман.
Відповідаючи на запитання, чи має він на увазі "чорний піар", Гройсман сказав: "Я вважаю, що цю проблему висвітлюють якомога негативніше, щоб Україна разом з її населенням 40 млн осіб виглядала погано".
Водночас прем'єр додав, що в багатьох сферах корупцію в країні переможено. "Перелік сфер, де процвітала корупція, очевидно, скорочується", – сказав Гройсман.
За його словами, корупцію практично зупинено у сферах державних закупівель, продажу природного газу, закупівлі медикаментів. Водночас Гройсман заявив, що корупція залишилася в "правоохоронних органах, судах, органах, що видають дозволи і ліцензії, а також у державних установах, що надають різні послуги".
Згідно з результатами опитування громадської думки, проведеного у грудні 2017 року Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова, більшість громадян України не вважає успішною боротьбу з корупцією в країні. На запитання "наскільки успішна, на вашу думку, боротьба з корупцією в Україні?" 46,1% респондентів обрали відповідь "повністю провальна". Ще 33,5% погодилися, що "переважно неуспішна, але є і певні успіхи".
У 2017 році Україна посіла 131-шу позицію у складеному Transparency International рейтингу "Індекс сприйняття корупції".