Громади так і не здобули фінансової свободи, децентралізацію не завершено – "За майбутнє"
"Безумовно, децентралізація суттєво посилила можливості та роль громад у життя країни. Але її темпи впровадження в кожній області різні. Багато що залежить від місцевого самоврядування, тому саме на місцевому рівні потрібно об'єднуватися і реалізовувати важливі для територій проєкти. Яскравий приклад успішної децентралізації – Волинська область. Сьогодні Луцьк посідає друге місце у списку найкомфортніших міст України. Це є результатом роботи місцевої влади, більшість якої становлять представники партії "За майбутнє", – сказав Палиця.
У партії заявили, що необхідно вимагати від уряду розширити повноваження громад та передати фінансові ресурси на місця.
"Для розвитку громад фінанси відіграють основну роль. Вони так і не здобули фінансової свободи, тому децентралізацію в цьому напрямі не завершено, хоча вона є однією з найуспішніших реформ у країні. На місцевому рівні потрібно вирішувати питання щодо встановлення місцевих податків і ставок за ними, щодо надр та корисних копалин, щодо долі лісів. Підприємства, які працюють на території громади, мають бути там зареєстровані й платити податки до місцевих бюджетів. За такого господарського підходу знайдуться нові можливості для розвитку", – підкреслили партійці.
Представники "За майбутнє" зазначили на зустрічі, що низка територій в Україні залишаються депресивними через відсутність стимулів для розвитку і неможливість самостійно подолати кризу.
"Тому партія "За майбутнє" і далі допомагатиме громадам визначати пріоритетні напрями їх економічного розвитку і залучати інвесторів до реалізації проєктів", – указано в заяві пресслужби політичної сили.