Гроші потрібно вкладати в цифровізацію ЗСУ, а не роздавати смартфони бабусям – Ярош

Ярош закликав президента України правильно розставити пріоритети у своїй діяльності
Фото: Дмитро Ярош / Facebook
Державне фінансування слід вкладати в підвищення обороноздатності української армії, а не смартфони для вакцинованих пенсіонерів. Про це сказав колишній лідер "Правого сектору", командувач "Української добровольчої армії", радник головнокомандувача Збройних сил України Дмитро Ярош в інтерв'ю "24 каналу", опублікованому 9 лютого.

Ярош закликав президента України правильно розставити пріоритети у своїй діяльності.

"Мені б дуже хотілося, щоб Зеленський зараз як верховний головнокомандувач максимально віддавався підвищенню обороноздатності держави. Я розумію – цифровізація, хоч я людина ХХ століття, так би мовити, але мені здається, що зараз більше потрібно Україні в тій ситуації, яка є, щоб цифровізація торкнулася Збройних сил України і щоб ті ж самі  бригади ЗСУ мали захищені мережі зв'язку, щоб сервери захищені мали, щоб наша аеророзвідка та радіотехнічна розвідка мали б свої мережі. Саме в це, на мій погляд, треба в першу чергу вкладати гроші, а не роздавати зараз смартфони бабусям", – наголосив він.

Водночас Ярош позитивно оцінив діяльність Зеленського та українських дипломатів на тлі ймовірної нової атаки Росії.

"Я критично ставлюся до політичного проводу нашої держави в якійсь мірі, але я намагаюся бути об'єктивним і оцінювати хороші речі. Я бачу дуже великі здобутки української дипломатії. Найкращим підтвердженням цього є ті борти, що йдуть із Великобританії, США, різноманітних натовських баз, з реальною підтримкою – зброєю, боєприпасами, технічними засобами наших збройних сил. Це величезний плюс, і тут Зеленський відіграє неабияку роль як і верховний головнокомандувач, і як президент нашої держави", – наголосив він.

Контекст:

15 листопада 2021 року президент Володимир Зеленський повідомив, що кожен, хто вакцинувався проти коронавірусу в Україні, отримає за програмою "єПідтримка" по 1 тис. грн. В Офісі президента зазначили, що цих грошей не видадуть готівкою. Їх можна витратити на певний перелік послуг (сфера культури, туризму та спорту) для підтримки бізнесу в умовах пандемії.

Інструкцію, як оформити заявку на отримання 1 тис. грн за вакцинацію, оприлюднили 9 грудня.

Програма стартувала 19 грудня і діятиме до кінця 2022 року. Виплату отримають усі українці, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Гроші громадяни отримують на спеціальну віртуальну платіжну картку. Українці зможуть використати кошти протягом чотирьох місяців від дня їх надходження на рахунок, а в разі невикористання суму буде повернуто державі, розповідали у Мінекономіки.

2021 року на програму виділили 8 млрд грн.

19 січня 2022 року Кабмін розширив дію програми "єПідтримка", дозволивши українцям віком понад 60 років витрачати виплати на ліки.

24 січня Зеленський повідомив, що громадяни, які зроблять третє, бустерне щеплення проти коронавірусу, зможуть отримати додатково по 500 грн у межах програми.

2 лютого Кабінет Міністрів України розширив програму "єПідтримка" на підлітків віком від 14 років.

Станом на 6 лютого українці витратили 2,5 млрд виплат за вакцинацію.

7 лютого прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що кошти, отримані в межах програми "єПідтримка", українці зможуть витратити на оплату комунальних послуг.