"Група Коломойського пустилася берега". Богуцька вважає, що нардепи зі "Слуги народу" займаються шантажем
Група народних депутатів із фракції "Слуга народу", яку пов'язують з українським бізнесменом Ігорем Коломойським, 28 січня проігнорувала призначення міністра енергетики України. Про це нардепка від "Слуги народу" Єлізавета Богуцька написала у Facebook.
"Група Коломойського" пустилася берега. Мабуть, вирішили показати президенту [України Володимирові Зеленському], що без них фракції СН буде завчасний раптовий кінець. Шантажують... Тим паче, коли санкції США вже досить боляче б'ють по засобах масової комунікації головного борця із "соросято-пінчучато-шабунято-лещенятами". YouTube-канал [нардепа] Олександра Дубінського канув у Лету. Думаю, що це далеко не фінал", – зазначила вона.
Вона натякнула, що Дубінського виключать із фракції.
"Складно сказати, що буде далі: підуть за Дубінським у вільне парламентське плавання його однодумці чи ні. Думаю, що якщо й так, то "клуб самогубців" не перевищить 10 депутатів-мажоритарників", – підкреслила Богуцька.
Вона заявила, що розпуск Верховної Ради, якого прагнуть її колеги, "ніяк не вплине на послаблення санкцій".
Фракція "Слуга народу" підтримає виключення Дубінського. Про це 27 січня заявив народний депутат від "Слуги народу" Федір Веніславський. Він упевнений, що США обґрунтовано запровадили персональні санкції проти Дубінського.
11 січня США включили до списку санкцій 11 фізичних осіб і організацій з України. Під санкції, окрім Дубінського, потрапили колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко.
За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов'язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США запровадили санкції у вересні 2020 року "за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року". Разом із Деркачем санкції запровадили ще проти трьох росіян – Артема Ліфшиця, Антона Андрєєва і Дар'ї Асланової, співробітників російського "Агентства интернет-исследований (відомішого як "фабрика тролів").
22 січня Дубінський повідомив, що Monobank запропонував закрити його рахунки. Виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк говорила в інтерв'ю "Українській правді", що особи, проти яких вводить санкції мінфін США (список OFAC), автоматично потрапляють "у систему фінансового моніторингу всіх банків цивілізованого світу". Нацбанк України попередив банки про ризики співпраці з Дубінським.
Дубінський заперечує, що спільно з Деркачем намагався вплинути на президентські вибори у США 2020 року.
Деркач у травні, червні, липні та вересні опублікував чотири партії записів нібито телефонних перемовин п'ятого президента України Петра Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і новообраним президентом США Джо Байденом.
На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка і Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна і надання Києву кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України.
25 січня 2021 року відбулося засідання парламентської фракції "Слуга народу", на якому президент України Володимир Зеленський запропонував Дубінському вийти з її складу, але той не погодився.
Дубінський скаржився на тиск і наклеп із боку Центру протидії корупції (громадська організація зверталася до мінфіну США із закликом ввести санкції проти нардепа).