Генерал Марченко вийшов із СІЗО під заставу в розмірі 20 млн грн
17 грудня начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил України генерал-майор Дмитро Марченко, який фігурує у справі про закупівлю Міністерством оборони неякісних бронежилетів, вийшов із СІЗО під заставу в розмірі 20 млн грн, повідомляє "Укрінформ".
Марченко розповів журналістам, що 1 млн грн за нього внесли небайдужі активісти і 19 млн грн – п'ятий президент України Петро Порошенко.
Генерал стверджує, що не причетний до закупівель бронежилетів.
"Хочу наголосити, що ні я, ні мої підлеглі ніколи в житті не були причетні до закупівель. У нас є лише маленька функція – це контроль якості, згідно з тою документацією, яку має Міністерство оборони. Також хочу наголосити, що ні я, ні мої підлеглі ніяких порушень своїх обов'язків не робили. Я несу за це повну відповідальність і готовий нести її в подальшому. Справа була сфабрикована", – заявив Марченко.
Він зазначив, що не знає, кому вигідно фабрикувати справу проти нього.
Марченко сказав, що вважає своє тримання в СІЗО психологічним тиском. Він пообіцяв довести свою невинуватість у суді.
9 липня Держбюро розслідувань опублікувало у Facebook розмови співробітників Міністерства оборони України, які закупили бронежилети "Корсар М3с" 1–4 класу захисту, нібито знаючи, що вони не відповідають технічним вимогам. Чиновники обговорили наслідки перевірки бронежилетів. Один із них заявив, що "повний контроль ніхто не буде проводити" і ніхто на етапі прийому їх "мацати не буде". Він запевнив співрозмовника, що приймальники жилетів рахуватимуть їх із заплющеними очима.
У Міноборони заявили, що ДБР сфабрикувало аудіозапис.
Директор територіального управління Держбюро розслідувань у Києві Руслан Марчук заявляв, що неякісні бронежилети, які могли бути небезпечними для українських військових, у Збройні сили не потрапили.
5 листопада директор ДБР Роман Труба повідомив, що підозри у справі про браковані бронежилети 1–4 класу захисту оголосили п'ятьом високопосадовцям Міноборони, які відповідають за приймання і контроль якості речового майна. Їм інкримінують ч. 2 ст. 28 і ч. 3 ст. 426 (умисне, вчинене за попередньою змовою групою осіб, невиконання військовою службовою особою дій, які вона за своїми службовими обов'язками мала виконати, вчинене в умовах особливого періоду, окрім воєнного стану) Кримінального кодексу України.
Окрім Марченка, підозрюваними у цій справі є ще четверо чиновників Міноборони: перший заступник начальника Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Міністерства оборони України Сергій Почтаренко, заступниця начальника Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Ольга Капінус, начальник відділу розроблення речового майна Василь Саковець і начальник управління контролю якості Михайло Каморянський. Почтаренко, Капінус, Саковець і Каморянський перебувають під домашнім арештом.
Також у цій справі повідомили про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) заступника директора компанії, яка продала неякісні бронежилети.