Холодницький: Я не впевнений, що антикорупційний суд до кінця року почне працювати. Навіть навпаки, більше впевнений, що не почне
Суддями антикорупційного суду мають стати найкращі з найкращих юристів, заявив глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назар Холодницький.
Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" висловив сумнів, що антикорупційний суд зможе запрацювати до кінця цього року.
"Я не впевнений, що він до кінця року почне працювати. Навіть навпаки, я більше впевнений, що не почне. Політики заявляють, що в березні можуть ухвалити цей закон. Але ухвалити закон і створити суд – набрати суддів та забезпечити їх роботу – це різні речі. Питання не в тому, щоб дати суддям мантії і сказати: "Працюйте". Це ж мають бути найкращі юристи, до того ж готові до викликів, погроз... Не забувайте і про приміщення. Верховному Суду було простіше – вони зайшли в кабінети попередників і почали працювати. У тому ж Держбюро розслідувань – проблеми з приміщеннями, не знаю, чи встигнуть вони до травня або до вересня запуститися", – зазначив він.
Холодницький заявив, що у затягуванні розгляду справ не завжди винні суди.
"Наразі в нас у країні 35% або 40% вакантних посад суддів, а законодавство вимагає, щоб наші справи розглядали не менше ніж троє суддів зі стажем роботи щонайменше п'ять років. А в якомусь районному суді спробуй знайти трьох суддів зі стажем п'ять років. У деяких судах узагалі по троє суддів разом із головою суду! А у суддів є ще й інші справи, та й хворіти судді можуть. Тому ми другий рік просимо і наполягаємо, волаємо, якщо хочете, про необхідність створення антикорупційного суду", – сказав глава САП.
Він додав, що саме цей суд "дасть змогу країні продемонструвати вироки, адже результати роботи антикорупційного бюро і САП – це не показові затримання і не суди з обрання запобіжного заходу, а вироки".
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".
11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка.
Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не задовольняє вимоги СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП повідомили, що вважають законопроект узгодженим із рекомендаціями Венеціанської комісії. Документ розглядають у профільному комітеті Ради.
Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого заявив, що президентський законопроект не відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду для одержання чергового траншу.
1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні повинні створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник зазначав, що суди часто затягують справи бюро.