"І Зеленський буде просто кульгавою качкою". Разумков має сумнів, що "Слуга народу" потрапить до коаліції у наступному парламенті

Разумков: Оголосити дострокові вибори для нього – смерті подібно. Це, як у Кощія в казці, останній етап – розбити яйце
Фото: Верховна Рада України / Facebook
Колишній спікер Верховної Ради, позафракційний нардеп, голова міжфракційного об'єднання "Розумна політика" Дмитро Разумков вважає, що політична партія "Слуга народу" може не потрапити до коаліції в парламенті наступного скликання. Про це він сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", опублікованому 31 січня.

"Я взагалі не впевнений, потрапить "Слуга народу" до коаліції наступного парламенту чи ні. І [президент Володимир] Зеленський буде просто "кульгавою качкою". І тоді, найімовірніше, будуть дострокові президентські вибори", – сказав Разумков.

Він вважає малоймовірним варіант дострокового припинення повноважень нинішнього парламенту президентом, незважаючи на те, що вже зараз у монобільшості не завжди вистачає голосів для ухвалення законів і постанов.

"Президент тягнутиме до останнього, бо розуміє, що він до нового парламенту проведе абсолютно іншу фракцію, дуже незначну, порівняно з тією, яка є сьогодні… Він опиратиметься і триматиметься за владу всіма можливими способами, щоб залишилася сьогоднішня розстановка сил у парламенті", – заявив нардеп.

Наразі формальних підстав для дострокового припинення повноважень парламенту немає, визнав Разумков.

"Я думаю, що президент триматиметься до останнього. Оголосити дострокові вибори для нього – смерті подібно. Знаєте, це як у Кощія в казці, останній етап – розбити яйце", – зауважив політик.

Контекст:

"Кульгава качка" – в американському політичному сленгу прізвисько президента США, який має покинути свою посаду внаслідок програшу чергових виборів чи вичерпання права висувати на них свою кандидатуру. Може означати взагалі політика, якому більше не судилося переобратися.

Чергові парламентські вибори в Україні мають відбутися у 2023 році.

На останніх парламентських виборах, що відбулися у липні 2019 року, "Слугу народу" підтримало 43,16% виборців, "Опозиційну платформу – За життя" – 13,05%, "Батьківщину" – 8,18%, "Європейську солідарність" – 8,1%, "Голос" – 5,82%. Інші партії не подолали п'ятивідсоткового бар'єра.

З урахуванням депутатів, обраних у мажоритарних округах, "Слуга народу" здобула понад 250 мандатів і сформувала монобільшість. До кінця року фракції було 248 нардепів, зараз – 242.

"Українська правда" писала, що, хоча формально монобільшість є, фактично її існування для голосування щодо важливих законопроєктів треба постійно узгоджувати позиції з групами "Довіра і "За майбутнє".

Видання зазначало, що через конфлікт президента Володимира Зеленського з мільярдером Рінатом Ахметовим, робота його фракції з цими групами може дуже ускладнитися.

Водночас голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає вкрай малоймовірним розпад монокоаліції і ще менш імовірним – менше ніж 1% ймовірності – дострокові перевибори парламенту.