"Ніхто не хоче бути політичним камікадзе". Арахамія вважає малоймовірним розпад монокоаліції

Арахамія: Більшість людей у групах та інших партіях розуміють, що багато хто з них не пройде до наступного парламенту, тому будуть змушені знайти якусь конструкцію, щоб коаліція існувала
Фото: sluga-narodu.com
Імовірність розпаду парламентської монокоаліції становить приблизно 10%, вважає голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія. Про це він сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Імовірність такого сценарію – відсотків десять. Тому що розпочинається передвиборчий цикл, і ніхто не хоче бути політичним камікадзе. Ти вийшов із партії, і на тобі одразу штамп "зрадник". Люди це так сприймають, ми бачимо в округах", – пояснив Арахамія.

Нардеп зазначив, що якщо все ж таки це відбудеться, то "доведеться створювати ширшу коаліцію, вже справжню коаліцію".

Відповідаючи на уточнювальне запитання, з ким саме можливий новий формат парламентської більшості, Арахамія сказав: "Звісно, з групами".

За його словами, у фракції "Слуга народу" та парламентських груп "Довіра" та "За майбутнє" збігається бачення з багатьох питань, про що свідчать голосування за законопроєкти.

Арахамія нагадав, що у разі якщо домовитися про коаліцію не виходить, то закон передбачає дострокові вибори до парламенту.

"Але більшість людей у цих групах та інших партіях розуміють, що багато хто з них не пройде до наступного парламенту, тому будуть змушені знайти якусь конструкцію, щоб коаліція існувала", – зазначив Арахамія.

Він підкреслив, що не бачить "такої прямої фатальної загрози розвалу коаліції".

Контекст:

Більш ніж половина українців підтримує розпуск Верховної Ради та Кабміну, свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", опубліковані 20 грудня.

На останніх парламентських виборах, які відбулися у липні 2019 року, "Слугу народу" підтримало 43,16% виборців, "Опозиційну платформу – За життя" – 13,05%, "Батьківщину" – 8,18%, "Європейську солідарність" – 8,1%, "Голос" – 5,82%. Інші партії не подолали п'ятивідсоткового бар'єра. Чергові парламентські вибори в Україні мають відбутися 2023 року.

За минулі 2,5 року частина нардепів покинула склад монобільшості, деяких виключили. На думку нардепа Романа Сохи, який вийшов із фракції, монобільшість може покинути ще більш ніж 10 мажоритарників.

Арахамія пояснив вихід нардепів з фракції "Слуга народу" бажанням опонентів розвалити монобільшість і звинуватив депутатів, що залишили фракцію, в тому, що вони зробили це за гроші.

Видання "Українська правда" зазначало, що, хоч формально монобільшість існує, фактичне її існування після створення об'єднання ексспікера Разумкова "Розумна політика" "опинилося під питанням". Через це фракції "Слуга народу" для голосування щодо важливих законопроєктів необхідно постійно погоджувати позиції з групами "Довіра" та "За майбутнє".

Джерело "Української правди" в партії зазначило, що створити коаліцію з групами та формалізувати відносини не можна, бо коаліція формується лише з депутатських фракцій – "через це доводиться з ними постійно розмовляти".

Видання зазначало, що через конфлікт президента Володимира Зеленського з мільярдером Рінатом Ахметовим, робота його фракції з цими групами може дуже ускладнитися.