Інтерпол відмовив у безглуздому клопотанні РФ про арешт Яценюка – Аваков

Яценюка відмовилися заарештовувати за запитом РФ
Фото: Арсеній Яценюк / Facebook

Клопотання Слідчого комітету РФ до Інтерполу про арешт екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка ще раз приверне увагу міжнародної громадськості до факту незаконного арешту та застосування тортур у російських в'язницях до українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, зазначив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Інтерпол не задовольнив запит РФ до Генерального секретаріату Інтерполу в Ліоні про оголошення екс-прем`єр-міністра України Арсенія Яценюка в міжнародний розшук з метою арешту і подальшої екстрадиції до Росії. Про це у Facebook написав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

"Із задоволенням і повагою констатую, що Інтерпол – як адекватна і солідна міжнародна правова організація – відповідно до свого протоколу взяла до уваги моє звернення й відмовила в безглуздому клопотанні РФ", – повідомив він.

Міністр назвав клопотання "повним абсурдом" і спробою політично вмотивованого переслідування.

"Сподіваюся, що цей казус протверезить обпитих водою "Єсентуки" маргіналів! З іншого боку, впевнений, що складений фантазерами з російського Слідчого комітету інформаційний привід іще раз приверне увагу міжнародної громадськості до факту незаконного арешту та застосування тортур у російських в'язницях до Миколи Карпюка та Станіслава Клиха!" – заявив Аваков.

Запит РФ до Інтерполу сформований за ордером на арешт Яценюка, який видав суд міста Єсентуки Ставропольського краю РФ 3 березня 2017 року.

"Російські слідчі нібито підозрюють Яценюка в тому, що він з автомата Калашникова вбив 30 і поранив 13 російських військовослужбовців під час бойових дій у місті Грозному Чеченської республіки. Це, на думку російського слідства, сталося, коли Яценюк нібито "був членом озброєної банди "Мрія" і разом із нею брав участь в атаках на підрозділи РФ на території Президентського палацу, площі "Хвилинка" та залізничної станції Грозний у період із 31 грудня 1994-го по 2 січня 1995 року", – йдеться в повідомленні.

У вересні 2015 року голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін заявив, що, перебуваючи у складі української націоналістичної організації УНА-УНСО, Яценюк брав участь як мінімум у двох збройних зіткненнях на території Чечні 1994-го та 1995-го роках. Окрім того, він нібито брав участь "у тортурах і розстрілах полонених військовослужбовців російської армії" у Грозному 1995 року.

В акті звинувачення українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха у скоєнні злочинів на території Чечні Яценюк фігурував як бойовик Арсен.

Відомості про участь Яценюка, а також Олега та Андрія Тягнибоків і Дмитра Корчинського, які згодом стали політиками, в бойових діях у Чечні слідству надав засуджений російським судом до 24 із половиною років ув'язнення в колонії суворого режиму українець Олександр Малофєєв.

27 березня стало відомо, що суд Єсентуків заочно заарештував Яценюка.