Інтерв'ю Гордона з головним редактором Telegram-каналу NEXTA Протасевичем. Де і коли дивитися
Інтерв'ю засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона з білоруським журналістом, головним редактором Telegram-каналу NEXTA Романом Протасевичем вийде сьогодні о 18.00.
Сьогодні ввечері на YouTube-каналі "Дмитрий Гордон" вийде інтерв'ю з білоруським журналістом, головним редактором Telegram-каналу NEXTA Романом Протасевичем. Про це засновник видання, журналіст Дмитро Гордон повідомив в Instagram.
Гордон розповів, що інтерв'ю записали сьогодні. Воно вийде о 18.00.
NEXTA став найпопулярнішим Telegram-каналом про протести в Білорусі, які почалися після виборів президента, що відбулися 9 серпня. Під брендом NEXTA в Telegram працює три канали: безпосередньо NEXTA (там зараз 650 тис. підписників), NEXTA Live (майже 1,5 млн підписників) і LUXTA (майже 109 тис. підписників). Причому аудиторія Telegram-каналу NEXTA Live всього за кілька днів зросла із 300 тис. до майже 1,5 млн читачів.
"Протасевич – це людина, яка курує опозиційні мітинги в Білорусі. Роман перебуває у Варшаві, він дав дуже цікаве інтерв'ю", – проанонсував Гордон.
Як повідомив Esquire, команда NEXTA складається з чотирьох осіб, усі вони зараз проживають у Польщі. Його заснував білоруський блогер і журналіст Степан Путило (відомий як Степан Свєтлов). За даними видання, зараз 22-річний Свєтлов більше займається довгостроковим плануванням, відеопродакшеном і YouTube, а редакцією керує 25-річний Протасевич.
Протасевич народився в Мінську 1995 року. Навчався на заочному відділенні факультету журналістики Білоруського державного університету, однак на четвертому курсі його відрахували. У його біографії вказано, що "за свою професійну діяльність".
Як повідомило "Еврорадио", на початку 2010-х Протасевич був молодіжним активістом, його неодноразово затримували. Журналістську кар'єру почав у 17 років, співпрацював з найбільшими білоруськими медіа, зокрема TUT.BY, "Радые Свабода", "Белорусский партизан", "Еврорадио".
У 2019-му Протасевич переїхав до Польщі, він пояснив це посиленням переслідування з боку офіційної влади Білорусі. У січні 2020 року журналіст попросив у Польщі політичного притулку.