В Ірані заявили, що Тегеран не має платити компенсацію МАУ за збитий літак

Іранська сторона заявила, що збитий літак застрахували європейські компанії
Фото: EPA

Голова Центральної страхової організації Ірану Голамреза Сулеймані заявив, що збитий іранськими військовими Boeing застрахували європейські компанії. Тому, за його словами, авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" не має одержати компенсацію від Ірану.

В Ірані заявили, що не платитимуть компенсації авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) за збитий у січні літак Boeing 737-800 рейсу PS752, тому що літак застрахували європейські компанії. Про це в понеділок, 10 серпня, повідомило PressTV із посиланням на голову Центральної страхової організації Ірану Голамрезу Сулеймані.

Сулеймані сказав, що український літак застрахований в Україні європейськими компаніями, а не іранськими страховими компаніями. Отже, ці європейські компанії повинні виплатити компенсацію.

У повідомленні уточнюють, що коментар Сулеймані стосувався літака, а не ймовірної компенсації родинам загиблих пасажирів і членів екіпажу.

Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який прямував із Тегерана до Києва, розбився 8 січня поблизу столиці Ірану. На борту було 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України. Більшість пасажирів була громадянами Ірану та Канади.

Влада Ірану, яка стверджувала спочатку, що літак розбився через технічну несправність, 11 січня під тиском лідерів західних країн визнала, що рейс PS752 помилково збила іранська ракета.

20 червня президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю канадському виданню Globe and Mail припустив, що проти Ірану подадуть позови до міжнародних судів, якщо ця країна не дотримуватиметься взятих на себе зобов'язань у зв'язку з катастрофою літака авіакомпанії МАУ. За словами Зеленського, Україна чекає на офіційні вибачення за інцидент.

23 липня заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін повідомив, що розшифрування даних чорних скринь, яке завершили у Франції, підтвердило незаконне втручання в роботу пасажирського лайнера.

Іран заявляв раніше, що згоден виплатити компенсацію за збитий український пасажирський Boeing. Представник міністерства закордонних справ Ірану Аббас Мусаві 30 липня уточнив, що вирішення цього питання "потребує часу й має різні аспекти з технічного і правового погляду".

Перший раунд перемовин щодо компенсації рідним жертв катастрофи літака МАУ в Ірані провели 30 липня в Києві, і тривав він 11 годин. Наступний раунд перемовин про компенсації заплановано на жовтень. Україна від іранської сторони розраховує на всю інформацію для розслідування обставин катастрофи літака.