"Історії почали литися через край". Арахамія розповів, після чого в Україні посилилася боротьба з корупцією

Арахамія розповів, що президент збирав силовиків із посиланням, що недоторканних немає
Фото: ЕРА

Різке посилення боротьби з корупцією відбулося в Україні на початку 2023 року через те, що "накипіло". Про це голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявив Forbes в інтерв'ю, опублікованому 6 лютого.

"Якогось одного тригера, мабуть, не було. Просто "накипіло". Із початку [повномасштабної] війни [24 лютого 2022 року] президент багато разів наголошував, що внутрішнє почуття справедливості у громадян не має бути порушене. Я пам'ятаю, як ще в середині березня особисто обдзвонював губернаторів і кожному говорив, що за цим потрібно дуже ретельно стежити", – сказав він.

За словами нардепа, захисники України мають розуміти, заради чого вони жертвують собою, і "одна із причин – боротьба за нове майбутнє України”.

"Якщо його образу не буде, ми  отримаємо дуже серйозну демотивацію в суспільстві. [...] Не варто забувати, що моральний дух – це все ще дуже важлива наша зброя. Президент постійно говорив про це на нарадах. Зрештою, кількість сигналів стала такою, що всі ці історії почали литися через край. Тому десь у середині січня президент зібрав силовиків. Приблизний посил – недоторканних немає", – пояснив Арахамія.

Він зазначив, що зазвичай "силовики воліють двічі перевірити, ніж заходити у справу, де можна зачепити якусь "поважну людину".

"Зараз вони отримали прямий меседж, що жодних "стоперів" не має бути. Тому це лише початок. І ми навіть побачили певну конкуренцію між правоохоронцями – хто кого перебіжить", – підкреслив Арахамія.

Контекст:

В Україні в січні – лютому відбулася низка резонансних затримань та інших слідчих дій у межах кримінальних проваджень, пов'язаних із корупцією.

Після скандалу, пов'язаного із закупівлями харчування для Збройних сил України, звільнився заступник міністра оборони Вячеслав Шаповалов, звільнили директора департаменту закупівель Міноборони Богдана Хмельницького. 2 лютого Державне бюро розслідувань оголосило про затримання п'ятьох осіб за підозрою у постачанні харчування українським військовим "на папері".