Італія підтримає активізацію партнерства НАТО з Україною. Зеленський і Мелоні підписали декларацію
Італія й Україна засудили неспровоковану агресію Російської Федерації проти території і громадян України, а також анексію її територій. Сторони наголосили на розвитку широких двосторонніх відносин між Україною та Італійською Республікою і значний потенціал для подальшої співпраці в усіх сферах.
Італія та Україна підтвердили непохитну підтримку принципів міжнародного права, непорушності кордонів і права кожної держави обирати свій шлях і механізми безпеки, ідеться у документі.
Обидві країни висловили готовність залишатися повністю прихильними до політики невизнання незаконної анексії територій України Росією.
У декларації підкреслюють важливість зусиль України щодо продовження чорноморської "зернової ініціативи".
Країни домовилися про те, що Італія сприятиме сильній та ефективній політичній і матеріальній підтримці України з боку ЄС і членів НАТО, спрямованій на забезпечення спроможності України ефективно захищати свої території "на суші, на морі та у повітрі".
Також Італія по змозі й далі надаватиме потужну військову, технічну, оборонну та гуманітарну підтримку Україні.
Країни зміцнюватимуть спільні зусилля для забезпечення подальшого прогресу на шляху впровадження стандартів ЄС і НАТО та інтеграції України в обидва союзи.
У документі наголошують, що Італія підтримуватиме активізацію партнерства НАТО з Україною. Також Італія висловлює підтримку глобальному саміту миру, "який має бути скликаний, коли це дозволять умови", та справедливому миру для України, йдеться у декларації
"Ми погоджуємо можливість організувати в Італії італійсько-українську конференцію для обговорення характеру підтримки і співпраці, яку ми можемо розвивати у контексті відбудови. Україна готова визнати важливу роль Італії у реконструкції та швидкому відновленні країни", – ідеться у документі.
Контекст:
Мелоні прибула з візитом до України 21 лютого.
У Києві прем'єрка Італії провела зустріч із президентом Володимиром Зеленським. Мелоні оголосила, що до нового пакету військової допомоги для України входитиме три види систем ППО.
Прем'єрка повідомила Зеленського про намір організувати в Римі конференцію щодо відновлення України за участю італійських підприємств та бізнесу, а також проінформувала президента про підтримку рішення про визнання Голодомору у 1932–1933 роках геноцидом українського народу профільним комітетом парламенту Італії.