Івано-франківський міський осередок "Голосу" вийшов із партії у повному складі
Напередодні політсилу покинув голова івано-франківського осередку Володимир Тищенко. "Після з'їзду [лідерка партії] Кіра Рудик зателефонувала. Сказала, що бачила на камерах відеоспостереження, що я голосував не так, як треба", – заявив він.
У заяві команди івано-франківської міської організації йдеться про те, що керівництво "Голосу" "знехтувало принципами та ідеями" чесності, відкритості, прозорості та демократичності. "Ми не є, не були і не будемо маріонетками в чиїхось руках", – підкреслюють у повідомленні.
"Замість дотримування демократичних цінностей, чинна голова партії з близьким оточенням вирішили узурпувати в ній владу та розподілити її поміж своїми довіреними людьми. Точкою неповернення стала імітація так званого з'їзду партії, який на 85% складався з лояльних людей до Кіри Рудик", – заявили в осередку.
Автори заяви додали, що не припиняють своєї роботи і продовжать "робити все можливе для розвитку і процвітання нашого міста, краю та України".
Контекст:
Партію "Голос" презентували у травні 2019 року. Політсилу понад рік очолює Рудик. У березні 2020-го вона змінила на цій посаді Святослава Вакарчука, який у червні заявив про вихід із парламенту. Фракцію "Голос" у Верховній Раді із січня 2021 року очолює Ярослав Железняк. До нього її лідером був Сергій Рахманін.
У "Голосі" з весни триває криза. 22 березня 2021 року Ярослав Юрчишин говорив, що виключення з "Голосу" його самого і ще п'ятьох нардепів – питання часу. Причиною цього він називав голосування в Раді за передання на аналіз Конституційного Суду України законопроєкту про процедуру призначення керівників Національного антикорупційного бюро України та Держбюро розслідувань.
У підсумку партія винесла попередження шістьом нардепам: Юрчишину, Олександрі Устіновій, Соломії Бобровській, Ользі Стефанишиній, Роману Лозинському і Володимирові Цабалю.
29 березня нардепи від "Голосу", яких керівництво партії попередило про можливе виключення з політсили, опублікували спільну заяву. У ній вони звинуватили керівництво в підіграванні владі та засудили розмови про створення коаліції зі "Слугою народу".
16 червня половина членів депутатської фракції "Голос" оголосила про створення парламентського об'єднання і про недовіру голові фракції Железняку. До нового об'єднання увійшло 10 осіб: Стефанишина, Бобровська, Юрчишин, Устінова, Лозинський, Цабаль, а також Галина Васильченко, Юлія Клименко, Наталія Піпа та Андрій Шараскін. Вони ініціювали виключення зі складу фракції Рудик.
29 липня на з'їзді партії з неї виключили Устінову, Стефанишину, Лозинського, Юрчишина, Цабаля, Клименко і Бобровську.