"Я не вірю суддям, не вірю прокурорам, СБУ, адвокатам, але я вірю вам". Дружина Семенченка попросила в Зеленського юриста
"Я не вірю суддям, не вірю прокурорам, СБУ, адвокатам, але я вірю вам і тому прошу надати юриста від Офісу президента, який би був присутній на апеляційному засіданні і був би гарантом справедливості", – сказала дружина екснардепа.
За її словами, Семенченко – це "людина, яка віддала для незалежності України все, ризикуючи своїм життям, а інколи життям своєї родини і власних дітей... а зараз заслуговує на те, щоб захищати свою честь і гідність на свободі".
Засідання апеляційного суду щодо запобіжного заходу Семенченку має відбутися в середу, 7 квітня, об 11.00.
Контекст:
Увечері 24 березня СБУ повідомила про викриття незаконного воєнізованого формування – приватної військової компанії. Її діяльність, за даними спецслужби, організували Семенченко і підприємець Євген Шевченко, відомий як позаштатний агент НАБУ.
За даними СБУ, фігуранти справи також незаконно постачали зброю із РФ і потім продавали її оборонним підприємствам України значно дорожче.
Семенченко заперечує всі обвинувачення. "Уся зброя, яку показали, нібито знайдену в цьому таборі, було розкопано в лісі, до нас не має жодного стосунку. [...] Я і мої товариші ні в чому не винні. Усе, що відбувається зараз, – спецоперація РФ", – заявив він.
Семенченку і Шевченку вручили підозри за ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). 26 березня Шевченка заарештували з альтернативою застави в сумі 5 млн грн, 29 березня за нього внесли заставу, Шевченка випустили із СІЗО. Семенченка заарештували без права застави.
Представники СБУ повідомили, що в цій справі підозри вручили шістьом особам, включно із Семенченком, Шевченком і фігурантом старої справи про корупцію в "Укроборонпромі" Андрієм Рогозою.
Імовірно, насправді підозр уже більше – суд відправив під домашній арешт чотирьох фігурантів справи: колишніх добровольців батальйону "Донбас" Олександра Новікова, Ігоря Орленка та Сергія Якимовича, а також колишнього командира батальйону Анатолія Віногродського.
Відомо також, що одного з фігурантів справи суд звільнив від кримінальної відповідальності за інформацію про створення ПВК.