Якщо в Україні корупцію у воєнний час прирівняють до держзради, до розслідувань залучать СБУ – джерела ZN.UA в Офісі президента
Офіс президента України (ОПУ) розраховує, що в разі, якщо Верховна Рада погодиться із пропозицією президента Володимира Зеленського прирівняти корупцію у воєнний час до державної зради, до розслідування кримінальних проваджень щодо збитків на великі суми залучать Службу безпеки України. Про це 27 серпня повідомляє ZN.UA з посиланням на джерела в ОПУ.
"Під керівництвом профільного заступника ОПУ напрацьовано законодавчі зміни. Ідеться про ініціювання внесення змін до КПК (Кримінальний процесуальний кодекс України. – "ГОРДОН") з метою забезпечити право на підслідність СБУ у випадках корупційних схем понад 24 млн грн", – цитує співрозмовника видання.
Він стверджує, що в Офісі президента спочатку хотіли внести зміни до законодавства, щоб корупційні кейси на суму 24 млн грн і більше розслідувала СБУ, а на меншу суму – Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), проте ідею видозмінили після реакції західних партнерів, які дали зрозуміти, що вбачають у цьому "замах на незалежність антикорупційної системи".
Неназване джерело ZN.UA в НАБУ ініціативу ОПУ назвало "поганою ідеєю".
"Будь-яку справу в НАБУ можна буде забрати, і для цього будуть законодавчі підстави. Україна матиме купу програних справ у ЄСПЛ (Європейський суд із прав людини. – "ГОРДОН"), бо безальтернативна варта [як один із варіантів запобіжного заходу] буде порушенням конвенції, плюс влада почне псувати відносини з міжнародними партнерами. Запобіжний захід – це не покарання, усі чомусь це плутають. Плюс 90% результатів у боротьбі з корупцією становлять саме адміністративні заходи, спрямовані на її превенцію, а не розслідування існуючих фактів. Якщо ухвалять, буде біда", – заявив він.
Контекст:
Про намір внести до Верховної Ради найближчого тижня пропозицію прирівняти до держзради корупцію у воєнний час Зеленський оголосив телеведучій Наталії Мосейчук в інтерв'ю, яке опублікували 27 серпня.
"Я точно запропоную, тому що ми розвиваємо демократичне суспільство і дуже важливо не прикручувати "гайки" і не дивитися кожного разу на той чи інший кричущий випадок. Ми повинні запроваджувати системні речі", – вважає президент.