Є одним із найбільших видобувачів титанових руд. Кабмін України затвердив умови приватизації ОГХК
"Стартова ціна цього підприємства повинна бути не менша за 3,7 млрд грн. Визначено зобов’язання для покупця щодо інвестицій, щодо соціального пакета для працівників, а також щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства", – заявив прем'єр.
Він підкреслив, що ОГХК стане першим об'єктом великої приватизації.
"Це важливий крок до зменшення частки та ролі держави в економіці, що обіцяв у своїй передвиборчій програмі президент України. Прозора приватизація – це не тільки можливість залучити сотні мільйонів інвестицій та збільшити виробництво, але й один із найбільш ефективних антикорупційних заходів", – зазначив Шмигаль.
За його інформацією, понад 10 компаній, зокрема іноземних, зацікавилися купівлею ОГХК.
"Тому ми очікуємо, що стартова ціна зросте під час відкритого аукціону", – додав глава Кабміну.
Приватизація ОГХК стане найбільшою операцією з продажу держпідприємства після купівлі індійським інвестором металургійного комбінату "Криворіжсталь" у 2005 році, стартова ціна ОГХК становитиме 3,7 млрд грн. Про це в колонці для видання "Фокус" 15 червня написав політолог і журналіст Кирило Сазонов.
Контекст:
7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, що передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи: об'єкти великої й малої приватизації. Перші має бути продано на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
17 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. 5 листопада він доручив Мінекономрозвитку до 31 грудня передати Фонду держмайна на приватизацію 500 підприємств. 14 листопада в Міністерстві заявили, що у власності держави має залишитися тільки 776 із 3643 підприємств.
3 березня 2020 року на той момент прем'єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що для приватизації у ФДМУ передано 431 підприємство.
Велику приватизацію в Україні зупинили в березні 2020 року через ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції. 4 лютого 2021 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про розблокування великої приватизації, 30 березня закон ухвалили, 29 квітня його підписав президент.