Єнін: Головне для Саакашвілі – не переграти на демократії правової системи в Україні
Кожна дія лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі протягом останніх тижнів "лише розширює маневр" для правоохоронців, зазначив заступник генпрокурора України Євгеній Єнін.
У справі лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі Генеральна прокуратура України (ГПУ) орієнтується на "максимально повне дотримання" процесуальних норм. Про це сьогодні в ефірі "5 каналу" заявив заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін.
"Використання правових норм і принципів дає певну свободу маневру Саакашвілі. Найголовніше для нього – просто не переграти на демократії правової системи в Україні", – сказав він.
За словами Єніна, кожна дія Саакашвілі протягом останніх тижнів "лише розширює маневр" для правоохоронців. Як можливі варіанти розвитку подій заступник генпрокурора назвав кримінальний процес в Україні, а також Грузію, не уточнивши, що він має на увазі.
Прокуратура проводить щодо Саакашвілі екстрадиційну перевірку.
Міський суд Тбілісі 5 січня визнав Саакашвілі винним у зловживанні службовими повноваженнями, що призвело до порушення прав окремих осіб і законних інтересів держави. Суд установив, що екс-президент із порушенням установленої законом процедури помилував чотирьох громадян, засуджених за вбивство банкіра Олександра Гіргвліані у 2006 році.
Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії у 2004–2007 роках, а також із 2008-го до 2013-го року.
У травні 2015 року політик набув українського громадянства. У липні 2017 року, коли Саакашвілі перебував у США, президент України Петро Порошенко видав указ про втрату ним громадянства на підставі недостовірних даних, поданих у Держміграційну службу України. Зокрема, Саакашвілі не вказав, що проти нього у Грузії відкрито кримінальні провадження.
Грузія вимагає видати Саакашвілі, Тбілісі вже надсилало до Києва кілька офіційних запитів щодо цього. За словами міністра юстиції країни Теї Цулукіані, Україна відмовила в екстрадиції Саакашвілі у 2014-му і 2015 роках.
11 вересня 2017 року адвокат Саакашвілі звернувся в Державну міграційну службу з проханням про надання політику політичного притулку в Україні. Під час розгляду прохання про додатковий захист екстрадиція Саакашвілі була неможливою, заявляв генпрокурор України Юрій Луценко.
3 січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні позову Саакашвілі до Державної міграційної служби (ДМС), у якому політик просив визнати незаконною бездіяльність ДМС через його скаргу щодо оформлення документів для врегулювання питання про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.