Єнін заявив, що Генпрокуратура готує документи на зняття недоторканності з фігурантів справи про "вишки Бойка"
У межах розслідування справи про "вишки Бойка" Генеральна прокуратура України вийшла на схему розподілу доходів від угоди, заявив заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін.
Генпрокуратура України готує документи на зняття недоторканності з фігурантів справи про "вишки Бойка". Про це в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" повідомив заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін.
"Буквально тиждень тому ми наклали арешт на так звані вишки Бойка (бурові установки для "Чорноморнафтогазу". – "ГОРДОН"). Ми розглядаємо їх у рамках нашого кримінального провадження як речові докази злочину, а сама угода на їх придбання була вчинена за участю підприємств, пов'язаних із злочинною організацією. Відповідно, усе це майно підлягає конфіскації після вироку суду", – заявив Єнін.
Він наголосив, що наразі досудового розслідування ще не завершено.
"Поки що виглядає так, що, безперечно, Юрій Бойко (екс-міністр енергетики, а нині нардеп від Опозиційного блоку. – "ГОРДОН") у тій чи іншій мірі був обізнаний у цій оборудці. У той же час наразі прямих доказів щодо можливої фінансової вигоди Бойка від зазначеної злочинної схеми ми не отримали. Але на цьому ще не поставлено крапки", – зазначив заступник генпрокурора.
Єнін зазначив, що в рамках розслідування Генпрокуратура вийшла на схему розподілу доходів від операції.
"Ми проводимо процесуальні дії як на території України, так і за її межами з метою арешту тих активів, які були здобуті за результатами цієї злочинної схеми, або тих активів, що були придбані за кошти, здобуті злочинним шляхом", – додав він.
За версією слідства, посадові особи Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАК "Нафтогаз України" та ДАТ "Чорноморнафтогаз" у березні та жовтні 2011 року закупили приблизно за $400 млн бурові установки В312 і В319 за значно завищеними цінами.
За словами генпрокурора Юрія Луценка, у процесі закупівлі вкрали приблизно $144 млн. До злочинної схеми, згідно з даними одного зі свідків у цій справі, були причетні Янукович, Арбузов, екс-глава "Нафтогазу" Євген Бакулін, колишній голова правління "Чорноморнафтогазу" Валерій Ясюк та інші чиновники. $95 млн було переведено на рахунки компаній Януковича й Арбузова, понад $45 млн отримали високопоставлені співробітники "Нафтогазу України" і "Чорноморнафтогазу", ще $4 млн – власниця ПАТ "Вернум банк" Наталія Ігнатченко за конвертаційні послуги.