Єрмак і Умєров обговорили в Пентагоні цілі та плани України у війні проти РФ

Остін і Умєров зустрілися напередодні 24-го засідання "Рамштайну", зазначили в Пентагоні
Фото: defense.gov

Українська делегація, до якої увійшли, зокрема, глави Міноборони й ОП Рустем Умєров і Андрій Єрмак, 30 серпня провела в Пентагоні зустріч із міністром оборони США Ллойдом Остіном. Про переговори поінформували у соцмережі Умєров і Єрмак.

За словами Умєрова, на зустрічі обговорили ситуацію на полі бою у війні проти країни-агресора РФ, пріоритетні потреби ЗСУ, ППО та розвиток української оборонної індустрії.

"Предметно обговорили ситуацію з триваючими російськими обстрілами цивільних об'єктів та критичної інфраструктури. Тільки за останні чотири дні російські загарбники атакували Україну більше ніж 400 різними ракетами і дронами. Протиповітряна оборона залишається нашим пріоритетом – нам потрібні установки ППО й ракети до них для захисту критичної інфраструктури, наших міст, наших людей", – написав глава Міноборони.

Інший фокус зустрічі, продовжив міністр, – розвиток української оборонної промисловості.

"За останні два роки ми запустили сотні нових підприємств, які здатні швидко виробляти високоякісну зброю. Співпраця з нашими партнерами є критично важливою для розширення цього виробництва та забезпечення ще більш ефективної оборони України", – наголосив Умєров.

Як розповіли в Пентагоні, Остін і Умєров зустрілися напередодні 24-го засідання контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", яке відбудеться 6 вересня.

Умєров перед зустріччю з Остіном зазначав, що на ній докладно обговорюватимуть поточну ситуацію на полі бою та "бачення, цілі і плани" України.

Контекст:

ЗМІ повідомляли 26 серпня, що Умєров і Єрмак готуються презентувати Білому дому список цілей на території країни-агресора Росії, по яких Україна могла б ударити американською далекобійною зброєю. Україна використає цей список як останню спробу переконати Вашингтон зняти обмеження, наголосило Politico.

США дозволили Україні бити по РФ боєприпасами GMLRS та артилерією (ідеться про прикордоння в районі північних областей України), але не ракетами ATACMS, повідомили у Білому домі.

The Washington Post написала 21 червня, що дозвіл Україні уражати цілі в Росії за допомогою американської зброї зменшив кількість ракетних обстрілів Харкова, але не зупинив літаків, які скидають планерувальні бомби. За даними ЗМІ, США обмежили Україну стрільбою на відстань менше ніж 100 км від кордону.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово зазначав, що потрібні "далекобійні рішення" проти аеродромів, на яких стоять військові літаки, котрі країна-агресор РФ застосовує для атак коригувальними авіабомбами.