ЄС не припинить підтримки України, доки Росія її не покине – глава Європарламенту про атаку дронів на Москву
В атаці дронів на Москву російська влада звинувачує Україну. Українська влада цього не підтверджує.
Глава Європарламенту коментувала думку, що передання Україні західної зброї може призвести до того, що її можуть застосувати й на території країни-агресора РФ.
"Будь-хто, хто наводить цей аргумент, забуває про факт, що Росія вторглася в Україну. Це не конфлікт між двома країнами. Це одна країна, яка вторглася в іншу і забрала частину її території. І доки Росія не покине Україну, ми не збираємося припиняти підтримку України", – сказала Метсола.
Вона також висловилася за якнайшвидше схвалення пропозиції Єврокомісії щодо надання Україні більшої кількості боєприпасів.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
ЗМІ повідомляли, що українські військові за добу використовують річне замовлення артснарядів невеликої країни Європи (5–6 тис. пострілів на добу). Для подолання "снарядного голоду" поки що недостатньо боєприпасів, які може виробляти "Укроборонпром", заявила 24 квітня спікерка концерну Наталія Сад.
Посли Європейського союзу 3 травня погодили схему спільної закупівлі боєприпасів для України після тижнів суперечок. 5 травня ЄС остаточно схвалив виділення €1 млрд на закупівлю боєприпасів для України.
Контекст:
Після того, як 3 травня москвичі повідомили про вибухи в місті біля Кремля, а адміністрація президента РФ Володимира Путіна заявила про атаку з боку Києва з використанням двох безпілотників, у Москві заборонили польоти БПЛА. У заяві йшлося, що Путін "під час атаки не постраждав".
Мер Москви Сергій Собянін заявив 30 травня, що місто зранку атакували дрони. Пізніше він уточнив, що по медичну допомогу звернулося двоє людей. ЗМІ повідомили про кілька пошкоджених будівель у місті.
За даними Telegram-каналу Shot, у повітряній атаці на Москву було використано понад 30 безпілотників: 19 із них нібито збили на підльоті до міста. Міністерство оборони країни-агресора стверджує, що БПЛА начебто було всього вісім і їх усі було "уражено".
У МЗС РФ пригрозили Україні "якнайжорсткішими заходами" після атаки БПЛА на Москву.
Для України на тлі останніх масованих ракетних ударів РФ те, що відбувається в Москві, – це "третьорядна й малоцікава подія", заявили в Офісі президента. Радник глави ОПУ Михайло Подоляк припустив, що дрони, які атакували Москву, можуть бути російськими. "Можливо, не всі дрони готові атакувати Україну і хочуть повернутися до своїх творців", – зазначив він.
Адміністрація президента РФ 30 травня дала вказівки російським державним і провладним ЗМІ, як висвітлювати атаки безпілотників на Москву й Московську область, писала "Медуза". У методичці рекомендують журналістам писати про "успішну роботу сил ППО".