"Європейська солідарність" вимагатиме кримінальної відповідальності організаторів антиконституційного голосування за закон про олігархів – Климпуш-Цинцадзе

Климпуш-Цинцадзе вважає, що процеси навколо законопроєкту про олігархів потрібні владі для відволікання уваги від інших скандалів
Фото: Іванна Климпуш-Цинцадзе / Ivanna Klympush-Tsintsadze / Facebook

Фракція "Європейська солідарність" наполягатиме на притягненні до кримінальної відповідальності організаторів антиконституційного голосування за скандальний законопроєкт про олігархів. Про це 8 жовтня в ефірі каналу "Україна 24" заявила народна депутатка від "ЄС" Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"На жаль, напевно, буде бажання підписати закон у тому вигляді, який хочеться бачити Банковій, незалежно від того, що було ухвалено й було проголосовано Верховною Радою. Тоді дійсно настає кримінальна відповідальність. Ми як фракція вже подали свої звернення до правоохоронних органів щодо всіх порушень, які зафіксували при ухваленні цього закону. Але якщо на це піде новий спікер, то, очевидно, будемо звертатися і далі", – заявила нардепка.

Водночас Климпуш-Цинцадзе вважає, що процеси навколо законопроєкту про олігархів потрібні владі для відволікання уваги від скандалів з офшорами й нападу на журналістів у приміщенні державного "Укрексімбанку".

"Це намагання відволікти увагу. Просто в них кредо таке, що ні дня без "зашкварів" і ні дня без сорому й ганьби. Тому це просто їхній такий стиль, і це склад депутатської, парламентської сили "Слуги народу", – додала вона.

Контекст:

Рада 23 вересня ухвалила у другому читанні законопроєкт про олігархів. За документ проголосувало 279 народних депутатів за 226 необхідних. Голосування відбувалося за спеціальною процедурою, без можливості внести додаткові правки в залі.

Відповідно до ухваленого закону, олігарх відповідає щонайменше трьом із таких ознак: бере участь у політичному житті; має значний вплив на засоби масової інформації (зокрема інтернет-ЗМІ); є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, є суб'єктом природних монополій або посідає монопольне (домінантне) становище на загальнодержавному товарному ринку і протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище; вартість активів перевищує 1 млн прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня відповідного року.

У разі занесення бізнесмена до реєстру олігархів йому заборонять брати участь у купівлі об'єктів великої приватизації, фінансувати політичні партії.

2 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера з офіційним листом щодо законопроєкту, вона заявила, що документ суперечить Конституції.

Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) прийняла до розгляду звернення попереднього спікера Ради Дмитра Разумкова з проханням оцінити законопроєкт про олігархів.