Юрчишин про ймовірне втручання Вакарчука в конфлікт усередині "Голосу": Я думаю, що він зрозумів, що це безперспективно

Юрчишин про ймовірне втручання Вакарчука в конфлікт усередині "Голосу": Я думаю, що він зрозумів, що це безперспективно
Юрчишин хотів би, щоб Вакарчук втрутився в конфлікт усередині "Голосу"
Фото: Ярослав Юрчишин / Facebook
Український музикант Святослав Вакарчук і далі залишається членом партії "Голос", але свою функцію вважає виконаною, сказав народний депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин.

Засновник партії "Голос" український музикант Святослав Вакарчук не готовий вирішувати конфлікт усередині політичної сили, він вважає свою функцію виконаною. Про це в інтерв'ю виданню "Главком", опублікованому 23 березня, сказав народний депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин.

За його словами, Вакарчук і далі залишається членом партії "Голос", але "не готовий включатися в ситуацію".

"Він говорив із приводу цього і з Кірою [Рудик], і з іншими, але свою функцію вважає виконаною... Хотілося, щоб він включився у процес як лідер суспільної думки та допомагав знайти порозуміння. Але я так розумію, що він зрозумів, що це безперспективно", – сказав Юрчишин.

Водночас нардеп не вважає "мертвим" проєкт "Голосу" після того, як пішов Вакарчук. У складі партії 300 депутатів на всіх рівнях влади, хоча значна їх частина "загубилася по дорозі", зазначив Юрчишин.

На його думку, якщо "Голос" буде необхідний, передусім, обласним осередкам, то в партії є майбутнє.

"На місцях мали б поставити жорстке питання центральному апарату, але зі спілкування з регіонами я бачу, що такого запиту тут немає. Ставлення таке – "пани б'ються, а у нас чуби тріщать". Тому я дуже очікую включення регіонів, яким є що сказати. "Голос" має вийти з кризи сильнішим та об'єднаним", – підкреслив Юрчишин.

У коментарі НВ 22 березня Юрчишин говорив, що виключення з "Голосу" його самого і ще п'ятьох нардепів – питання часу. Причиною цього він називав голосування в Раді за передання на аналіз Конституційного Суду України законопроєкту про процедуру призначення керівників Національного антикорупційного бюро України та Держбюро розслідувань.

"У нас світоглядні розходження з питань розвитку партії та позиціонування. Наприклад, керівництво партії та фракції реєструє законопроєкт, який знижує здатність Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти партійні фінанси. Членам фракції його навіть не показали", – зазначав нардеп.

У "Голосі" повідомили, що нікого не виключали, але зробили попередження шістьом нардепам: Юрчишину, Романові Лозинському, Соломії Бобровській, Олександрі Устіновій, Ользі Стефанишиній і Володимирові Цабалю.

У парламентську фракцію "Голосу" входить 20 осіб. Вакарчук презентував партію "Голос" у травні 2019 року, на парламентських виборах, які відбулися в липні, політсила набрала 5,82% голосів виборців, що дало їй змогу потрапити до Верховної Ради.

11 червня 2020 року Вакарчук повідомив, що зареєстрував у парламенті заяву про складання депутатського мандата. Музикант сказав, що його основною метою було привести в парламент "нових, фахових, порядних, патріотичних людей" і частково це завдання він вважає виконаним. Оскільки в Раді не набралося голосів за рішення про позбавлення Вакарчука мандата, фракція позбавила його повноважень через застосування норми про імперативний мандат.

Замість Вакарчука партію очолила нардепка Рудик.

Наприкінці січня у фракції змінилося керівництво: замість Сергія Рахманіна її головою став Ярослав Железняк. 8 лютого стало відомо, що шоумен Сергій Притула більше не є заступником голови партії "Голос".

На тлі цих повідомлень ЗМІ почали писати про розкол у партії.