Юрчишин про ймовірне втручання Вакарчука в конфлікт усередині "Голосу": Я думаю, що він зрозумів, що це безперспективно
Засновник партії "Голос" український музикант Святослав Вакарчук не готовий вирішувати конфлікт усередині політичної сили, він вважає свою функцію виконаною. Про це в інтерв'ю виданню "Главком", опублікованому 23 березня, сказав народний депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин.
За його словами, Вакарчук і далі залишається членом партії "Голос", але "не готовий включатися в ситуацію".
"Він говорив із приводу цього і з Кірою [Рудик], і з іншими, але свою функцію вважає виконаною... Хотілося, щоб він включився у процес як лідер суспільної думки та допомагав знайти порозуміння. Але я так розумію, що він зрозумів, що це безперспективно", – сказав Юрчишин.
Водночас нардеп не вважає "мертвим" проєкт "Голосу" після того, як пішов Вакарчук. У складі партії 300 депутатів на всіх рівнях влади, хоча значна їх частина "загубилася по дорозі", зазначив Юрчишин.
На його думку, якщо "Голос" буде необхідний, передусім, обласним осередкам, то в партії є майбутнє.
"На місцях мали б поставити жорстке питання центральному апарату, але зі спілкування з регіонами я бачу, що такого запиту тут немає. Ставлення таке – "пани б'ються, а у нас чуби тріщать". Тому я дуже очікую включення регіонів, яким є що сказати. "Голос" має вийти з кризи сильнішим та об'єднаним", – підкреслив Юрчишин.
У коментарі НВ 22 березня Юрчишин говорив, що виключення з "Голосу" його самого і ще п'ятьох нардепів – питання часу. Причиною цього він називав голосування в Раді за передання на аналіз Конституційного Суду України законопроєкту про процедуру призначення керівників Національного антикорупційного бюро України та Держбюро розслідувань.
"У нас світоглядні розходження з питань розвитку партії та позиціонування. Наприклад, керівництво партії та фракції реєструє законопроєкт, який знижує здатність Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти партійні фінанси. Членам фракції його навіть не показали", – зазначав нардеп.
У "Голосі" повідомили, що нікого не виключали, але зробили попередження шістьом нардепам: Юрчишину, Романові Лозинському, Соломії Бобровській, Олександрі Устіновій, Ользі Стефанишиній і Володимирові Цабалю.
У парламентську фракцію "Голосу" входить 20 осіб. Вакарчук презентував партію "Голос" у травні 2019 року, на парламентських виборах, які відбулися в липні, політсила набрала 5,82% голосів виборців, що дало їй змогу потрапити до Верховної Ради.
11 червня 2020 року Вакарчук повідомив, що зареєстрував у парламенті заяву про складання депутатського мандата. Музикант сказав, що його основною метою було привести в парламент "нових, фахових, порядних, патріотичних людей" і частково це завдання він вважає виконаним. Оскільки в Раді не набралося голосів за рішення про позбавлення Вакарчука мандата, фракція позбавила його повноважень через застосування норми про імперативний мандат.
Замість Вакарчука партію очолила нардепка Рудик.
Наприкінці січня у фракції змінилося керівництво: замість Сергія Рахманіна її головою став Ярослав Железняк. 8 лютого стало відомо, що шоумен Сергій Притула більше не є заступником голови партії "Голос".
На тлі цих повідомлень ЗМІ почали писати про розкол у партії.