Юрист МакК'ю: Я 30 років свого життя витратив, переслідуючи терористичні організації в судах, виграючи справи і після судових вердиктів використовуючи активи як відшкодування. Зараз ми намагаємось над
"Багато людей у всьому світі допомагає нам відстежувати активи воєнної машини. Рішення, які в нас будуть, поширюватимуться на вже підсанкційні активи, а також на ті, які поки не під санкціями. По суті, ми зможемо фактично ввести санкції, домігшись розпорядження про заморожування коштів відповідача задля забезпечення позову", – сказав МакК'ю.
За його словами, це тактика, яку він "не хотів би зараз деталізувати", тому що не хоче, "щоб містер Путін знав про неї".
"Я 30 років свого життя витратив, переслідуючи терористичні організації в судах, виграючи справи і використовуючи судові вердикти для пошуку активів та їх використання як відшкодування. Тут те саме", – наголосив британський юрист.
Він зазначив, що справа, яку порушили в Лондоні, може стосуватися 180 тис. українців, які евакуювалися в Британію і мають візу, "що дає їм право виступити як сторона у справі".
"Інші позови, які розпочнуть у всьому світі, стосуватимуться інших груп позивачів. Ось чому ми говоримо про кампанію, а не про поодиноку справу. Це лише перша справа. Ось як це працює. Суд оцінює збитки фактичні, реальні збитки, завдані кожному позивачеві. Це не схоже на міжнародний процес, де затверджують символічні збитки. Ідеться про реальні збитки. Ми маємо ідею. Ми вважаємо, що українці, які приєднаються до позову, продемонструють патріотизм і погодяться з вердиктом, за яким певний відсоток суми відшкодування за колективним позовом передаватимуть іншим українським жертвам, щоб допомогти їм", – пояснив МакК'ю.
Британський юрист Джейсон МакК'ю: Після вердикту суду ми переслідуватимемо активи російської воєнної машини по всьому світу. У нас є величезна команда слідчих, зокрема Bellingcat та інші. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
1 листопада адвокати McCue Jury & Partners (МакК'ю є старшим партнером компанії) від імені українців, які постраждали від розпочатої Росією війни, подали до Високого суду Лондона цивільний позов проти російської приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер" та її засновника Євгена Пригожина, повідомляють на сайті фірми.
У позові йдеться, що президент Путін, Пригожин, ПВК "Вагнер" й інші особи, "пов'язані з путінською воєнною машиною", причетні до навмисного заподіяння шкоди і страждань заявникам, а також перебувають у змові з метою ведення незаконної війни за допомогою тероризму.
"Відповідачі навмисно брали участь у кампанії тероризму, яка передбачала напади на цивільне населення, а також на життєво важливі об'єкти української інфраструктури, позасудові страти, спроби політичних змов, використання зґвалтувань як зброї війни та закладання вибухових речовин поблизу ядерних об'єктів. Їх метою було сіяти терор і хаос в Україні", – зазначають у позові.
За словами МакК'ю, до справи "Народ України проти групи "Вагнер" залучено велику міжнародну команду юристів і слідчих.
"Це перший крок у ширшій правовій кампанії громадянського суспільства, яка через простих людей в усьому світі за допомогою краудфандингу буде прагнути продемонструвати, що справедливість переможе, винні заплатять за свої злочини і що верховенство закону може завдати потужного удару путінській воєнній машині", – сказав він.